20 patarimų dėl darbo

bench accounting Straipsniai.lt

Dėl darbo vietos dabar nerimauja daugybė žmonių. Blogų naujienų apie ekonomikos sunkumus ir įmonių bėdas srautas atsinaujina kasdien. Verslo portalas „Businessweek” pateikia 20 patarimų, kurie gali padėti išlikti dabartinėje darbo vietoje, o ištikus nesėkmei – lengviau susirasti naują.

Kaip išlikti darbe?

Būkite darbo vietoje. Dabar netinkamas laikas spontaniškoms atostogoms ar mobiliajam darbui, jeigu dėl to nesitarėte anksčiau. Buvimas matomam darbo vietoje didina šansus ją ir toliau išsaugoti. Jeigu dirbate namie ar daug keliaujate, pats laikas dažniau užsukti į biurą.

Straipsniai 1 reklama

Padėkite vadovui. Jūsų vadovas irgi patiria spaudimą. Pats metas užsitarnauti patikimo patarėjo bei sukalbamo darbuotojo vardą ir nesipešti su vadovu dėl smulkmenų. Tapkite svarbiu komandos žaidėju ir pridėtinės vertės kūrėju įmonėje.

Mažinkite išlaidas. Įmonės veikla neapsieina be išlaidų, kartais jas galima ir reikia didinti, kartais geriau to nedaryti. Dabar galioja pastaroji taisyklė. Jeigu negalite apsieiti be klientams skirto renginio ar verslo pietų, darykite tai taupiai, kad vėliau jūsų viršininkui netektų aiškintis, kodėl prabangi puota už įmonės lėšas negalėjo būti atidėta geresniems laikams.

Išsiskirkite iš kitų. Būkite pastebimas dėl savo laimėjimų, pozityvaus požiūrio ir šiek tiek didesnių, negu reikalaujama, pastangų. Neverkšlenkite. Be to, dabar ne laikas užsiimti pinigų bendrovei neduodančia veikla. Būkite žinomas įmonėje ar departamente kaip tas, kuriam rūpi organizacijos ateitis.

Užsiminkite apie laimėjimus. Artėjant metiniam pokalbiui, jums reikės įvertinti savo veiklą. Užsiminkite apie svarbiausius laimėjimus dar prieš pokalbį. Tai neturėtų būti nepagrįstų nuopelnų prisiskyrimas ar perdėtas puikavimasis. Tiesiog reikėtų viršininkui užsiminti, kad jūsų buvimas turi įtakos organizacijai ir kitiems darbuotojams.

Imkitės svarbių užduočių. Kalbėkitės su kitais apie savo projektus ir kaip juos sekasi įgyvendinti. Jeigu kas nors nesiseka, galbūt metas tai mesti ir užsiimti produktyvesne veikla. Daug lojalių darbuotojų atleidžiama dėl to, kad jų atliekamas darbas nėra gyvybiškai svarbus įmonei. Nemanykite, kad galite tyliai ramiai gyventi, jeigu jums paskirta ilgalaikė užduotis. Jums spręsti, kas svarbu ir kas ne.

Nepalikite neužbaigtų darbų. Daugybė neužbaigtų darbų vadovų neprivers manyti, jog esate pernelyg svarbus, kad jūsų paslaugų būtų atsisakyta. Lengva kliautis sukaupta patirtimi ar dideliu užimtumu ir tikėti, kad toks statusas apsaugos. Veikiausiai taip nebus, todėl turite parodyti, jog dirbate veiksmingai ir iki galo atliekate visas užduotis.

Būkite lankstus. Galbūt dabartines pareigas ir statusą išsikovoti nebuvo lengva, tačiau jei įmonei staiga prireikia visų galų meistro, turėtumėte pasisiūlyti. Gebėjimas lengvai prisitaikyti prie naujų pareigų, funkcijų ar užduoties itin praverčia, kai juodasis atleidimo sąrašas nuolat keičiamas ir atnaujinamas. Jeigu esate rinkodaros kampanijų guru, bet prireikė nedidelio teksto interneto reklamai, nesispyriokite ir jį parašykite.

Nenuleiskite rankų per anksti. Jeigu laiką įmonėje leidžiate naršydamas darbo skelbimus internete, kolegos tai pastebės. Dirbkite savo darbą tol, kol jums bus pasakyta to nebedaryti. Darbdaviai į pasitikėjimą ir teigiamus lūkesčius dėl ateities labiausiai atkreipia dėmesį sunkiais laikais.

Vertinkite realiai. Žinoma, jūs nusipelnėte didesnės algos, aukštesnių pareigų ir geresnio kabineto. Tačiau dabar netinkamas laikas to prašyti, kaip ir su vadovu kalbėti apie penkerių metų karjeros planus. Pagrindinis vadovo rūpestis šiuo metu – išmokėti atlyginimus ir metus užbaigti esant nors kiek teigiamiems veiklos rodikliams. Vadovai pastebi, kas supranta įmonės padėtį, o kas tik vaikosi asmeninės naudos.

Kaip pasirengti darbo paieškoms?

Užsitikrinkite rekomendacijų. Išsaugoti darbo vietą gali ir nepavykti, todėl verta dar prieš tai pasirūpinti rekomendacijų. Susitarkite dėl dviejų ar trijų rekomendacijų iš anksto, pagalvokite, kurie žmonės iš dabartinės darbovietės galėtų pateikti gerų atsiliepimų apie jus kitam darbdaviui.

Būkite žinomas. Jeigu dar nesate užsiregistravęs jokiame profesiniame tinkle, padarykite tai dabar ir užmegzkite ryšius su draugais ir kolegomis. Kuo daugiau kontaktų turėsite, tuo didesnė tikimybė sulaukti tinkamo pasiūlymo. Be to, paprašykite dabartinių bendradarbių ar klientų, kad parašytų apie jus savo įspūdžius virtualioje erdvėje.

Tinkamas e.pašto adresas. Jeigu rengiatės ateityje ieškoti darbo, susikurkite suaugusiam žmogui pritinkantį e. pašto adresą (pavyzdžiui, andrius.matuliauskas@gmail.com puikiai tinka, o jamesbond007@gmail.com – nelabai). Nemažai žmonių pamiršta, kad e. pašto adresas dažnai yra pirmas dalykas, kuris juos pristato potencialiam darbdaviui.

Nepamirškite svarbios informacijos. Dažnai, kad yra atleidžiami, darbuotojai sužino netikėtai, skubiai susirenka asmeninius daiktus ir pamiršta dirbant užmegztas pažintis bei žmonių asmeninę informaciją, skirtą susisiekti. Iš anksto nusikopijuokite kolegų duomenų sąrašą, perkelkite informaciją iš darbinės e. pašto dėžutės į asmeninę. Tiesa, konfidencialią informaciją geriau palikite.

Atnaujinkite gyvenimo aprašymą. Jeigu jūsų gyvenimo aprašymas iki šiol buvo nugrūstas į tolimiausią kompiuterio disko kampą, metas jį iš ten ištraukti ir atnaujinti. Pridėkite duomenis apie dabartines pareigas. Punktais išdėstykite savo laimėjimus ir pabrėžkite, ką naudinga davėte dabartiniai darbovietei.

Pažintys. Jeigu iki šiol neturėjote personalo atrankos srityje dirbančio pažįstamo, metas tokį rasti. Galima prašyti kolegų ar pažįstamų rekomenduoti žmogų, kurio specializacija – jūsų srities darbuotojų atranka. Kai prireiks, galėsite kreiptis į jį pagalbos.

CV faktai. Darbinėje veikloje ieškokite faktų, kuriuos galėtumėte įtraukti į gyvenimo aprašymą. Indėlis į svarbius projektus smarkiai padidins jūsų gyvenimo aprašymo „svorį”. Tačiau yra ir kitų būdų, pavyzdžiui, susikeisti su kolega darbo vietomis ir išmokti jo pareigoms atlikti reikalingų funkcijų ar parengti įspūdingą pateiktį artėjančiam vadovų susirinkimui. Išėjęs iš darbo papildyti savo CV nebegalėsite, todėl tai darykite dabar.

Domėkitės rinka. Ar žinote, kiek paklausti jūsų specialybė vietos rinkoje? Veikiausiai ne. Domėkitės, ar darbdaviams reikia tokių savybių, kokiomis išsiskiriate. Jeigu pamatysite, kad jūsų įgūdžiai šiuo metu nepaklausūs, galėsite bent truputį gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką pakreipti darbdavių norima linkme.

Žinokite savo vertę. Jeigu ketinate ieškoti darbo, ko gera, norėsite, kad jūsų įgūdžiai ir gyvenimo aprašymas kaip galima labiau atitiktų darbdavio poreikius. Jūsų prašomas atlygis irgi neturėtų viršyti rinkos vidurkio, todėl iš anksto pasidomėkite, kiek gauna kiti panašūs specialistai.

Apkarpykite išlaidas. Pasirenkite kito darbo paieškoms finansiškai. Paieškos gali trukti kelis mėnesius ar ilgiau, o bedarbio pašalpa veikiausiai nepadengs visų išlaidų. Tad verta pradėti taupyti jau dabar ir atsidėti šiek tiek pinigų juodai dienai.

Views All Time
Views All Time
1572
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

68 − = 66