Hipnozė – tai ilgo gydymo pradžia IV

Hipnozė – tai ilgo gydymo pradžia IV

Hipnozė prieš šienligę

Šveicarų tyrinėtojai iš Bazelio universiteto išmokė 66 šienlige sergančius pacientus savihipnozės ir pastebėjo, kad taip jiems pavyko sumažinti varginančią slogą.

Eksperimente dalyvavę savanoriai taip pat reguliariai vartojo vaistus nuo šienligės, bet dėl hipnozės poveikio vaistų jie galėjo vartoti mažiau. Tyrimų rezultatai 2005 m. pavasarį buvo paskelbti žurnale „Psychoterapy and Psychosomatics”.

Profesoriaus Wolfo Langewitzo vadovaujama mokslininkų komanda taip pat bandė išsiaiškinti, kaip hipnozė veikia žmogaus organizmą. Naudojantis aparatu, kuriuo galima nustatyti, kaip stipriai žmogus įkvepia pro nosį, buvo nustatyta, kad hipnozė palengvindavo kvėpavimą net ir tuo atveju, kai tyrimo dalyvių aplinkoje būdavo šienligę sukeliančios žolės ir žiedadulkių.

Pasak tyrinėtų, hipnozė turėdavo įtakos kraujotakai ir padėdavo sumažinti nosies užsikimšimą, kuris atsiranda sergant šienlige.

Hipnozė mažina skausmą

Mokslininkai teigia, kad hipnoze galima sumažinti vėžiu sergančių vaikų skausmą. Vėžiu sergantys vaikai tvirtino, kad atliekant medicinines procedūras jie jautė mažesnį skausmą, kai jiems buvo taikoma hipnozė.

Dr. Christina Liossi iš Velso universiteto mano, kad pasitelkus hipnozę būtų galima pailginti vėžiu sergančių pacientų gyvenimo trukmę. Tokia išvada padaryta remiantis tyrimu, kuriame dalyvavo 80 vaikų, suskirstytų į keturias grupes, iš kurių dvi buvo gydomos naudojant analgetikus ir taikant hipnozę. Kitoms dviem grupėms buvo duodama tik nuskausminamųjų. Pirmosios grupės vaikai jautė mažesnį skausmą nei antrosios.

Pasak tyrinėtojų, yra vilties, kad pasitelkus hipnozę galima pailginti ir suaugusių žmonių, sergančių vėžiu, gyvenimo trukmę, bet šiandien dar trūksta pakankamai įrodymų.

Moterys sunkiau pasiduoda hipnozei

Tyrimų rezultatai rodo, kad vyrams, kurie išbandė hipnozę norėdami mesti rūkyti, labiau pasisekė nei hipnozę išbandžiusioms moterims. Tyrime dalyvavo beveik 6 tūkst. savanorių, iš jų hipnozės padedami rūkyti metė 30 proc. vyrų ir tik 23 proc. moterų. Ohajo valstijos (JAV) universiteto mokslininkai sako, jog taip galėjo nutikti todėl, kad moterims apskritai sunkiau mesti rūkyti.

Dr. Josepho Greeno manymu, moterys, kaip ir vyrai, vienodai įtaigūs hipnozei. Dr. Peteris Whorwelis iš Mančesterio ligoninės teigia priešingai – kad lytis čia vaidina nemenką vaidmenį. „Tai labai sudėtinga. Giminė skiriasi nuo lyties. Lytis – tai hormonai, ir tai gali būti svarbu. Giminė – tai emocinis lyties komponentas, ir kaip tai gali paveikti žmonių sugebėjimą mesti rūkyti, sunku tiksliai pasakyti”, – tikina mokslininkas.

Šaltinis: „BBC News”

Views All Time
Views All Time
2671
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

3 + 3 =