Tikra meilės ugnis įsižiebia daugiau bendraujant

Tikra meilės ugnis įsižiebia daugiau bendraujant

„Meilė kantri ir mielaširdinga. Meilė nepavydi, ji ne aikštinga. Meilė nesipuikuoja, nesididžiuoja, negalvoja apie pyktį. Ji neieško naudos. Meilė nesidžiaugia netiesa, bet džiaugiasi tiesa ir veda į šviesą. Meilė viską užglaisto ir visada, bet kokioje apraiškoje, laimina“, – rašoma Pauliaus laiške Akviniečiams. Tokią meilės kulminaciją pasiekti galima tik bendraujant.

Bendravimas

Bendravimas – prasminga sąveika. Jo prigimtis įžvelgiama žmogaus saviraiškoje, sugebėjime išsakyti savo jausmus, požiūrį bei emocijas. Bendravimas savotiškas menas, o menininku ne gimstama, juo tampama. Kiekvienas, sugebėjęs įvaldyti bendravimo meną tarpusavio santykiuose, pasieks stulbinančių  rezultatų. Bendravimas pavers jūsų meilę nepavydžia, nuoširdžia, romantiška, tolerantiška bei laiminančia. Apie tokią meilę svajoja kiekvienas, net ir neįsimylėjęs žmogus.

Straipsniai 1 reklama

Žodinis bendravimas

Žodinis bendravimas yra svarbiausias žmonių tarpusavio santykiuose. Pavydas, pyktis, melas, netolerancija – dalykai, kurie neramina. Žodinis bendravimas gali išsklaidyti visus šiuos neramumus, tereikia abipusio pasiryžimo išsakyti jausmus ir daugelis kilusių konfliktų bus išspręsti, kilę neramumai – išsklaidyti. Visi žino tą malonų jausmą, kuomet mylimasis/mylimoji ištaria keletą gražių žodžių ar sakinių. Juk kūnas pagaugais nueina. Tau to trūksta? Netylėk, rask tinkamą progą, tinkamus žodžius ir pasakyk tai savo antrajai pusei. Suteik jam/jai to, ko trūksta tau, esu tikra, kad tavo žmogus atsakys tau tuo pačiu.

Tavo mylimasis/mylimoji pavydi tavęs net tuomet, kai penktadienio vakarą nusprendi praleisti draugų būryje, pasipila lavina priekaištų, kyla konfliktas ir judu susibarate ir tai kartojasi nuolatos? Kalbėkite. Bendraudami ir išsakydami savo nuomonę, jausmus bei norus, judu rasite kompromisą, tarpusavio santykiai pagerės, taip pat pagerės ir judviejų nuotaika, kartu – gyvenimo kokybė. Bet kuriose gyvenimiškose situacijose judu, greičiausiai, susidursite su tokiomis aplinkybėmis, kurios sukels vieno iš jūsų nepasitenkinimą, pavydą, skausmą ir liūdesį. Jei laiku nesusimąstysite ir nesusigriebsite, šie jausmai gali pavirsti neapykanta, netgi pagieža. Bendraukite, išsakykite visa, kas jus neramina, tai vienintelis būdas normalizuoti santykius, paversti juos nekonfliktiškus ir labai malonius, taip pat tai puikiausias būdas nuraminti tiek save, tiek savo antrąją pusę.

Rašytinis bendravimas

Peržvelgę savo senelių, prosenelių bei tėvų prisiminimų dėžutes (jei jie tokias turi), išvysite, kad tais laikais pagrindinis bendravimas, jausmų atskleidimas buvo rašytinis. Meilės, atsisveikinimo ir kiti laiškai įžiebdavo romantikos ugnelę, kuri įsiliepsnodavo į kur kas didesnę liepsną. Raštu yra daug paprasčiau išsakyti visa, kas guli ant liežuvio galo, todėl anksčiau tai buvo patikimas ir dažnai vartojamas bendravimo būdas.

Taigi, jeigu nesi drąsus žmogus, kukliniesi savo jausmus ir emocijas išsakyti žodžiu, turi puikią galimybę visa tai padaryti raštu. Rašytinis bendravimas yra puikiausias būdas bendrauti tokiomis temomis, kuriomis kalbėti daugeliui yra nedrąsu. Be to, tai daryti dvidešimt pirmame amžiuje yra gerokai paprasčiau. Nebūtina rašyti laiškų, tai galima padaryti internetu ar SMS žinutėmis. „Pasiilgau tavęs“,– pačiame darbo dienos įkarštyje gauta SMS žinutė sumažins įtampą, praskaidrins nuotaiką ir privers nusišypsoti. Atsakas turės lygiai tokį patį poveikį antrajai pusei. Taigi, bendravimo menininkai, kurkite, bendraukite, išliekite emocijas bei jausmus ir suvoksite, ar jus sieja tikroji meilė. Ta, kuri viską užglaisto ir visada, bet kokioje apraiškoje, laimina.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *