Kompiuteriai: Meilė iš pirmo žvilgsnio

Kompiuteriai: Meilė iš pirmo žvilgsnio

Jei moterys turėtų pakankamai pinigų, pirktų įmantriausio dizaino nešiojamuosius kompiuterius

Yra įprasta manyti, kad vyrai myli akimis, tačiau kai kalbama apie nešiojamuosius kompiuterius, šis apibūdinimas labiau tinka moterims. Kompiuterių specialistai pastebėjo, kad dizainerių triūsui moterys tikrai neabejingos.

Kitas svarbus kriterijus, pagal kurį dailioji lytis renkasi kompiuterius, – svoris.

Straipsniai 1 reklama

Tačiau galutinį sprendimą vis tiek lemia kaina.

Traukia išskirtinis dizainas

„Atnešu kokius penkis kompiuterius, traukiu juos iš dėžių ir stebiu klientės reakciją. Kai išimi kompiuterį, kurio dizainas labai skiriasi nuo kitų, moters akys pradeda spindėti. Jei neskaičiuoja pinigų, paprastai būtent tą ir įsigyja“, – pasakojo „Acme kompiuterių komponentai“ projektų vadovas Audrius Vaičiūnas.

Skaitmeninės elektronikos parduotuvės „BMS Megapolis“ vadovas Tomas Amblažėjus taip pat sakė, kad moterims pirmiausia rūpi dizainas, paskui kompiuterio svoris ir galiausiai – techniniai parametrai. Tam pritaria beveik visi kompiuterių specialistai.

Numylėtiniai

A.Vaičiūnas atkreipė dėmesį, kad labai daug moterų simpatijų tenka 11 colių dydžio ekraną turinčiam „ASUS S6Fm“ kompiuteriui su odiniais viršeliais.

„Šis modelis atrodo labai solidžiai ir elegantiškai. Daugumai taip pat labai patinka „Appel MacBook“ kompiuteriai. Beje, moterys dažnai pageidauja kompiuterių su baltu korpusu“, – sakė A.Vaičiūnas.

T.Amblažėjus pasakojo, kad moterų dėmesį labai traukia juodas raudonais apvadais „Fujitsu Siemens Amilo Si 2636“. Kompiuteriais prekiaujančios įmonės „Fortakas“ atstovai moterų numylėtiniais vadina „Dell Inspiron 1520 RED“, „Toshiba Pro u200–136“ bei „Asus“ kompiuterius, kurių ekrano dangtį galima papuošti kokiu nors gražiu paveikslėliu.

Maži ir lengvi

A.Vaičiūnas sakė, kad nešiojamojo kompiuterio svoris neturi viršyti 2 kg. Tai aktualu ne vien moterims, bet ir daug keliaujantiems vyrams.

„Nešiojamasis kompiuteris šiandien negali būti storas. Jis turi būti grakštus, elegantiškas. Moterų auditorija tam itin jautri, bet neabejingi ir vyrai“, – teigė A.Vaičiūnas.

Anot T.Amblažėjaus, vyrai dažniau renkasi sunkesnius kompiuterius, nes pirmenybę teikia didesnės įstrižainės ekranams. Moterims – priešingai – labiau patinka turintys 12–13 colių įstrižainę ir be baterijos sveriantys nuo 1,36 iki 2,3 kg.

Atbaido kainos

Anot bendrovės „FIS kompiuteriai“ generalinio direktoriaus Modesto Tamučio, apie būtent moterims skirtus produktus kompiuterių ir jų priedų kūrėjai, tiksliau dizaineriai, ėmė mąstyti jau seniai.

„Tačiau visos grožybės kainuoja. Lietuvoje dar mažai moterų perka kompiuterį dėl gero įvaizdžio – maždaug kas dvidešimta pirkėja. Moterys pažiūri, atsidūsta išgirdusios kainą ir tada ima rinktis pagal svorį. Dažnai sutinka ir sunkesnį tampytis, jei pinigų nepakanka“, – kalbėjo M.Tamutis.

Pasak jo, moterys kompiuteriui linkusios išleisti kur kas mažiau pinigų nei vyrai, nes nesupranta technologijų privalumų. Priimtina suma – vidutiniškai 3 tūkst. litų. Jei moteris gali neskaičiuoti pinigų, tai kompiuterį perka kaip gražų daiktą.

Parametrams neišrankios

Specialistai sutaria, kad techniniai parametrai moterims rūpi paskiausiai. Žinoma, būna moterų, kurios labai aiškiai žino, koks turi būti jų kompiuteris, bet tokių mažuma. „Fortako“ atstovai tvirtino, kad reiklios klientės pageidauja visko: kameros, vaizdo, garso ir televizijos plokštės.

Kitoms jokio skirtumo, kokių programų yra kompiuteryje. Jos tiesiog ateina su kieno nors padiktuotais skaičiais ir nieko daugiau nežino.

Tiesa, moterims nereikia kompiuterių, „pavežančių“ galingus žaidimus. Paprastai dailiosios lyties atstovėms rūpi, kad būtų kuo paprasčiau naudotis programomis, jos labai retai pageidauja kokios nors specifinės įrangos.

„Dažniausiai moterys ateina ir sako: „Mano bendradarbio kompiuteris gali tą ir aną. Aš irgi noriu tokio kompiuterio.“ Mes parenkame galimus variantus, jie paprastai būna kokių 16 colių įstrižainės. Tada moteris sako: „Nuostabu, noriu visiškai tokio paties, tik perpus mažesnio“, – pasakojo T.Amblažėjus.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *