Rimas Ramonas apie žvejybą Koloje

Apie žvejybą Koloje pasakoja vienas iš kelionės gidų Rimas Ramonas:

Mūsų kelionės tikslas Kolos pusiasalio upės įtekančios į Baltąją jūrą. Pirmiausia papasakosiu apie tai, ko gali tikėtis tie, kurie ten vyks pirmą kartą savarankiškai, be gidų pagalbos. Kelias yra tik iki Varzugos upės, o toliau su lengvuoju automobiliu nelabai įmanoma pravažiuoti. Taigi, naujokams šioje vietoje ir prasideda rūpesčiai. Reikia samdyti visureigį, laivą arba lėktuvą, tačiau nesusitarus iš anksto automatiškai gerokai permokama. Žinoma, galima sėsti į lėktuvą, sumokėti keliolika dolerių ir skristi su visais kitais atvykėliais, tačiau tu jau būni priklausomas nuo lėktuvo tvarkaraščio ir negali persikelti iš vietos į vietą kada panorėsi. O ir neišeis ten, kur panorėsi. Be to, labai dažnai vietinių suteikta informacija tokiems pavieniams keliautojams būna labai klaidinga. Tuo pačiu metu toje pakrantėje tikrai ne visose vietose galima pagauti lašišų, tačiau vietiniams labiausiai rūpi užsidirbti pinigėlius, atveš paliks, gaudykit. O jei ten nepagausite, be abejo, norėsite persikelti prie kitos upės. Be abejo, vietoje galima nusisamdyti ir sraigtasparni ir visa kita, tačiau tokiu atveju kaina bus kelis kartus didesnė. Sraigtasparnis kainuoja apie 500$ valandai. Na, o važiuoti žvejoti tik į Varzugą taip pat labai rizikinga. Rizikinga ta prasme, kad paprastai ten būna didelės grupės žvejų, tenka laukti licencijų. O kai sulauki nėra jokios garantijos, kad pagausi. O kur dar registracijos Rusijoje, Omonas ir t.t. Tai tiesiog laiko gaišimas.

Mūsų organizuojamoje žvejyboje, ne tik bus visos galimybės žvejoti ten, kur panorėsime, kada panorėsime persikelti iš vietos į vietą, bet ir organizuojame taip, kad kelionėje negaištume laiko, licencijos bus iš anksto užsakytos. Iš anksto užsakysime ir transportą bei nakvynę. Šiais klausimais jau dirbama ne pirmi metai, esame suinteresuoti, kad žvejai grįžtų patenkinti ir ne su vienu laimikiu. Esu ne kartą ten buvęs, vedžiau per tundrą ir turistų grupę, netgi pėsčias iš Kolos vieną kartą grįžau. Tai atšiaurus kraštas, nežinodamas gali velniai žino kur nukeliauti. Vienas iš gidų (kuris yra vienas kelionės iniciatorių) žvejybas į Kola organizuoja jau 15 metų, ir paskutinius 8 metus organizuoja tik tokio tipo keliones – su pilnu aptarnavimu.

Straipsniai 1 reklama

Pirmoji kelionė šiais metais numatyta birželio viduryje. Tuo metu ten vienoje upėje gali būti geriau museliauti, kitoje spiningauti. Upes parinksime pagal situaciją, stengsimės sudaryti idealias sąlygas visiems žvejams. Be to, žvejyba numatoma draustiniuose, nelicencijinėse upėse. Tačiau mes žvejosime legaliai, nepažeisdami jokių Rusijos įstatymų, todėl nereikia bijoti, kad apkraus baudomis. Yra įmanoma žvejyba su specialiomis licencijomis, be to, su vietinių tarnybų žinia, visiškai nepažeidžiant įstatymų. Taip pat, numatėme ir poilsį tarp žvejybų, galima bus sugrįžti į bazę, išsimaudyti pirtyje, išsimiegoti. Žinoma, jei bus poreikis. Taip pat mes gidai, stengsimės, kad visuomet laiku būtų pagamintas valgis ir, kad žvejams nekiltų jokių papildomų rūpesčių.

Žvejams, vykstantiems į Kolą pirmą kartą pirmiausia patarčiau dėmesį atkreipti į aprangą. Turėtų būti neperpučiama, neperlyjama apranga. Reikalingos geros kokybės bridkelnės, taip pat reikia turėti šiltesnių drabužių, būtinai pasiimti drabužių persirengimui. Nes upės ten sraunios, labai paprasta išsimaudyti. Visada verta pasiimti ne tik lašišinę įrangą, bet ir lengvesnį kotą ir sukriukių. Bus smagu upėtakius, kiršlius pavaikyti. Spiningavimui geriausiai tinka 2,70 – 3 m ilgio kotai, greitos akcijos. Reikia turėti blizgių, sukriukių, voblerių. Blizgių patarčiau pasiimti net iki 40g svorio. Lašišos mėgsta ir agresyvias spalvas, oranžines. Muselininkams patarčiau turėti 8-9 klasių kotus, šniūrai – skęstantys. Lašišinių muselių galima ir pas mus iš anksto užsisakyti. Vienas iš gidų puikiai riša museles. Jokiu būdu nepamiršti preparatų nuo uodų, nes jų ten tikrai bus. Mašalų, vadinamų moškių, taip pat nemažai, bet jos ne tokios baisios kaip uodai.

Nakvynė bazėje numatoma ne kiekvieną dieną. Ten, kur važiuosime nėra namelių, nėra asfalto, bet nėra ir žmonių. Kelias dienas juk galima ir palapinėse pagyventi, tačiau ant upės kranto, kurioje gausu žuvies. Žvejybos sąlygos praktiškai idealios. Šioje kelionėje laukia ne vien tik žvejyba ten, kur daug žuvies. Prie viso to, dar teks susidurti su laukine atšiauria ir kartu be galo nuostabia gamta.

Daugiau apie kelionę į Kolą skaitykite čia…

Views All Time
Views All Time
2775
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

− 7 = 2