Pentax MZ-7

Septintasis MZ serijos modelis, jau pasirodęs Lietuvoje, nežada revoliucijos fototechnikoje, bet jame yra keletas patobulinimų, dėl kurių galima šią kamerą pavadinti lengviausiai valdoma autofokusine veidrodine kamera. Prigrūsta elektronikos, turėdama gerą optiką, ji perėmė iš kompaktinių kamerų paprastumą, patogumą.

Iš konkuruojančių firmų sukurtų produktų, Nikon F60, Canon EOS300, Minoltos505si ir kitų patobulindama kai kuriuos bruožus arba jų atsisakydama, pažengė vieną žingsnį pirmyn.

Paimkime į rankas „septintuką” ir pažiūrėkime, kas čia gero ir kas nelabai.

Kamera patogi, tiesiog „limpa” prie rankos, matyt, tą jausmą suteikia guminis korpuso apmušalas. Išėmęs objektyvą, pamatai, kad tvirtinimo bajonetas ne plastmasinis, o metalinis. Tai patikima.

Kas dar. Kameros viršutinėje dalyje- programų diskelis – įdomiausia fotoaparato vieta, reguliuojanti visų mechanizmų veikimą.

Diskelis – ne naujiena, jau buvo MZ modeliuose, tik šis paprasčiau valdomas. Tereikia pasukti ratuką iki norimos programos režimo, pažymėto simboliu, ir kamera paruošta darbui.

Kameros viršutinėje dalyje esantis programų diskelis reguliuoja kameros veikimą. Ant diskelio pažymėti simboliai, kurie rodo penkis fotografavimo režimus. Nustačius atitinkamą režimą, simbolis apšviečiamas. Veikia penki režimai:

– Fotografuojant portretą,
– Peizažą, panoramą,
– Makro fotografavimas,
– Judesių ir sporto fotografavimas,
– Fotografavimas naktį.

Simboliai suprantami net ir nemokančiam skaityti. Su šia, techniškai pakankamai sudėtinga kamera, man regis, galėtų fotografuoti ir Teletabiai.

Viršutinėje kameros dalyje yra ir skystų kristalų displėjus,parodantis, kokiu režimu veikia kamera.

Patogumo suteikia ir iššokanti blykstė. Ji silpnoka, bet tinka pašviečiant veidą, sušvelninant šešėlius. Automatiškai įsijungia, kai apšvietimo nepakanka.

Šešių segmentų ekspozicijos nustatymas pakankamai patikimas. Tačiau, jeigu pasižvalgysime į kitų firmų panašaus lygio kameras, ten surasime ir 35, 16 segmentų daugiašablonį ekspozicijos nustatymą. Remiantis bandymais, galima tvirtinti, kad 6 segmentų eksponometrai veikė patikimiausiai. Būtent taip ir yra sumontuotas Pentax MZ-7.

Ekspozicijos programų pasirinkimas pakankamas įvairių poreikių fotografams, įskaitant ir ekspertus. Kameroje yra išlaikymo prioritetas, diafragmos prioritetas. Ne vienam skaitytojui gali kilti klausimas, kas tie prioritetai? Ogi, kai automatiškai nustatomas išlaikymo prioritetas, išlaikymas nesikeičia, kinta diafragmos dydis. Pvz.,1/60 sek. f 5,6 arba 1/60 sek. f 8 arba1/60 sek. f11.

Nustatant diafragmos prioritetą, pastoviu dydžiu būna diafragmos skaičius. Prioritetai naudingi fotografuojant judančius daiktus, peizažą. Bet lazda turi ir kitą galą. Užsimiršus juos pakeisti, nuotraukos gali išeiti neryškios, sujudėję.

Vaizdas pro ieškiklį šviesus ir aiškus, nešiojantiems akinius, galima reguliuoti ieškiklio lęšius (nuo – 2 iki + 1 dioptrijų).

Autofokuso sistema veikia greitai ir tiksliai. Bet sunku būna perjungti AF iš panoramos į vieną tašką. Būna sunku nustatyti ryškumą , kai šalia subjekto yra netoliese ir kiti daiktai.

Ką galima pasakyti apie „septintuko” programinę įrangą – ji padeda parinkti geriausias fotografavimo sąlygas konkrečiam subjektui fotografuoti. Tačiau visko už fotografą dar nedaro, reikia ir pačiam pasistengti, kad išeitų geresnės nuotraukos. Reikia priprasti prie kameros. Todėl pravartu ne tik atidžiai skaityti fotožurnalo patarimus, bet ir mokytis iš savo klaidų.

Pentax MZ-7 lengvai valdoma ir pakankamai „protinga” kamera. Tiems, kurių jau nebepatenkina kompaktinės kameros, pirmoji veidrodinė galėtų būti žingsnis į platesnių galimybių ir kūrybos pasaulį.

Views All Time
Views All Time
3837
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

+ 69 = 79