Pelės išgelbės pasaulį
| | | |

Pelės išgelbės pasaulį

Pelės (lot. Murinae) – tai Senojo Pasaulio pelių ir žiurkių pošeimis, turintis bent 519 rūšių. Šis pošeimis didesnis už visas kitas žinduolių šeimas, išskyrūs žiurkėninius, ir visus būrius, išskyrūs šikšnosparnius ir likusius graužikus. Kasmet pasaulyje atliekama per 50 mln. eksperimentų su gyvūnais, o Europos Sąjungoje bandymams naudota apie 10,7 mln. gyvūnų. Su jais vykdomi biomedicinos, farmakologijos, kosmetikos ir kitokie tyrimai. Pirmieji eksperimentai su gyvūnais XVII-XVIII amžiais buvo atliekami be nuskausminimo. Jis pradėtas taikyti tik XIX amžiaus pabaigoje. Kamieninių ląstelių tyrimo pradžia laikomas 1961 m. pasirodęs J.E. Till ir E.A. McCulloch straipsnis, kuriame aprašomi kolonijas formuojantys vienetai pelės kaulų čiulpuose. 1981 metais, Nobelio premijos laureatas M. Evans su bendradarbiais, o nepriklausomai nuo jų ir G.R. Martin gavo pelės embrioninių kamieninių ląstelių kultūrą. Apie 2000 m., mokslininkai įrodė, kad iš suaugusios pelės audinių galima išskirti ląsteles, kurios gali duoti pradžią skirtingų organizmo audinių tipų ląstelėms, pavyzdžiui, kaulų čiulpų ląstelės gali išsivystyti į nervų ar kepenų ląsteles ir pan. 2006-2007 m. dvi nepriklausomos grupės paskelbė panašius straipsnius apie pelės (Takahashi ir Yamanaka, 2006) ir žmogaus (Yu ir kt., 2007) suaugusio organizmo kamieninių ląstelių rediferenciaciją (arba dediferenciaciją).

| | |

Nauja “Logitech” pelė- perversmas kompiuterių valdymo srityje

“Logitech” šiandien rinkai pristatė naują kompiuterinę pelę, kuri, tikimasi, sukels perversmą kompiuterių valdymo srityje. Tai naujas produktas kompiuterių valdymo įrenginių rinkoje, iš esmės keičiantis duomenų paieškos principus. Kompiuterinė pelė jau seniai tapo nepakeičiamu įrankiu valdant kompiuterį, tačiau standartinė pelė šiandien jau nebepatenkina daugelio vartotojų poreikių- greitai naršyti keliose interneto svetainėse, didelėse elektroninėse lentelėse, muzikos kataloguose, ieškoti ir apdoroti skaitmenines fotografijas ir pan. Naujos bevielės “Logitech” pelės “MX Revolution” ir nešiojamiems kompiuteriams skirta “VX Revolution” iš esmės keičia skaitmeninių duomenų valdymo praktiką. Abi naujosios pelės turi itin greitą naršymo ratuką “MicroGear Precision Scroll WheelBoth”, kuris gali laisvai suktis net iki septynių sekundžių. Ši pelės savybė leidžia vienu lengvu piršto judesiu praleisti šimtus puslapių. Pelėje taip pat įmontuotas paieškos mygtukas “One-Touch”, leidžiantis pažymėti žodį ar frazę interneto puslapyje ar dokumente ir vienu paspaudimu atlikti jų paiešką. Naujoji pelė yra itin ergonomiška – dirbant su ja galima greitai užsimiršti, kad ji išvis yra. Neseniai “Logitech” atlikti tyrimai parodė, kad daugelis žmonių vidutiniškai vienu metu dirba su šešiomis programomis, o programos tarpusavyje kaitaliojamos kas 50 sekundžių. Šiam procesui valdyti kiekvienas kompiuterio vartotojas per aštuonių valandų darbo dieną pelės ratuką pasuka net 8 metrus.

| | |

Aktyvaus atvėsinimo pelė

Po besitęsiančių kompiuterio tinklo batalijų karštomis vasaros dienomis, paspaudimų tikslumas ir reakcijos greitis mažėja. Nauja Logisys pelė, su įmontuotu ventiliatoriumi, padidins rankų jautrumą, kurios būna pavargusios nuo ištisų valandų klavišų gaudinėjimo. Iš vidaus pelė apšviesta ryškiu mėlynu apšvietimu LED, tai sukuria pelės neįprastą vaizdą. Iš esmės – tai įprasta optinė pelė su sąsaja PS/2 arba USB – į komplektą įeina ir jungtis. Ventiliatoriaus kokybė neturės didelės įtakos kainai. Numatyta suma – apie 15 dolerių.

Renkamės pelę nešiojamam kompiuteriui
| | |

Renkamės pelę nešiojamam kompiuteriui

Daviklių skydelis – būtinas kiekvieno šiuolaikinio nešiojamo kompiuterio atributas. Dirbti žygio sąlygomis, ekrane judantį kursorių valdant vienu piršto judesiu labai patogu, tačiau, kai tik grįžtame prie komfortiškesnių sąlygų, kad ir prie stalo, tai efektyviam darbui norisi naudotis įprasta pele. Kaip padaryti taip, kad ji netaptų papildoma našta? Ji turėtų būti pakankamai kompaktiška, o tam, kad tilptų specialiame nešiojamo kompiuterio krepšyje, tuo pačiu būti patogi ir funkcionali, na, ir, žinoma, nedaug kainuoti. Šiandien mes peržiūrėsime dešimtį nebrangių įvairių gamintojų pelių ir išsiaiškinsime, kurios iš jų geriausiai tinka nešiojamiems kompiuteriams. Testavimui naudosimės iRu Stilo 3841W Combo kompiuteriu. Iš pradžių peržiūrėkime Desktop tipo peles, t.y., peles, skirtas įprastiems, ant stalų ar po jais statomiems kompiuteriams. Kad po įprasto PC dirbant su nešiojamu kompiuteriu nebūtų jaučiamas diskomfortas, šios pelės gali būti naudojamos ir žygio sąlygomis. Jos didelės, su ilgomis „uodegytėmis“ (bevielių sprendimų dėl jų brangumo šiame straipsnyje mes nenagrinėjame iš principo), bet mums labiau įprastos.

Logitech МХ518 – skiriamąją gebą perjungti leidžianti pelė
| | |

Logitech МХ518 – skiriamąją gebą perjungti leidžianti pelė

Logitech kompanija ruošiasi išleisti naują optinę pelę, sukurtą specialiai kompiuterinių žaidimų fanams. Naujovė sukurta MX510 modelio pagrindu ir turi MX1000 modelio optinę dalį. Pelės „kabliukas“ – galimybė daviklio gebą nustatyti ne tik tvarkyklėmis, bet ir specialiu jungikliu.

Pelė
| | |

Pelė

Stumdant pelę ant specialaus kilimėlio, valdomas žymeklis vaizduoklio ekrane, o paspaudžiant pelės klavišus kompiuteriui perduodamos komandos. Dažniausiai pelė turi du arba tris klavišus. Sudėtingesnė pelė gali turėti ratuką dokumentui ekrane stumdyti vertikalia ir horizontalia kryptimi, dar keletą klavišų. Dažniausiai kairysis pelės klavišas naudojamas komandai įvesti, o dešiniuoju iškviečiamas žymeklio vietai tinkamas papildomas programos meniu.