“Nokia E52” – “švaresniems” pokalbiams ir el. paštui
| |

“Nokia E52” – “švaresniems” pokalbiams ir el. paštui

Lenkijos sostinėje Varšuvoje “Nokia” kompanija paskelbė apie naują “Eseries” telefonų serijos modelį – “Nokia E52”. Šis įrenginys, išsiskiriantis verslui skirtais telefonijos sprendimais, papildys į produktyvumą orientuotų “Nokia” išmaniųjų telefonų liniją, kurioje karaliauja neseniai pasirodę modeliai “Nokia E75” ir “Nokia E55”. “Nokia E52″ yra skirtas tiems, kurie siekia efektyvumo tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime bei kuriems svarbi ilga baterijos veikimo trukmė, pokalbių garso kokybė ir plonas korpusas”, – sakė “Nokia” viceprezidentas IIari Nurmi. “Naujasis modelis už savo populiarų pirmtaką “Nokia E51” yra tobulesnis galinga baterija, kuri budėjimo rėžime veikia iki mėnesio, pasižymi geresne garso kokybe, nes turi triukšmo mažinimo funkciją. “Nokia E52” palaiko duomenų perdavimą HSPA tinklais, turi navigacinę sistemą A-GPS su “Nokia Maps” ir 3,2 megapikselių raiškos vaizdo kamerą”. Naujasis “Nokia” įrenginys yra suderinamas su pažangiomis verslo telefonijos sistemomis ir atstoja fiksuotąjį stalinį telefoną. Integruota “Call Connect” (skambučio sujungimo) funkcija sujungia “Nokia E52” su “Cisco” ir “Alcatel-Lucent” žinybinių stočių (PBX) sprendimais. Tad vartotojui pakanka turėti tik vieną telefono numerį, nes per mobilųjį telefoną galima naudotis visomis fiksuotojo ryšio galimybėmis. Bendrovėms tai reiškia mažesnes investicijas į įrenginius, mažiau balso pašto dėžučių bei efektyviai kontroliuojamas išlaidas – kompiuterizuotos sistemos pačios parenka pigiausius būdus.

| |

“Nokia N86” telefone – profesionali 8 megapikselių kamera

Mobiliųjų prietaisų gamintoja “Nokia” sukūrė fotografijai pritaikytą telefoną, turintį 8 megapikselių raiškos plačiakampę “Carl Zeiss” optiką, prilygstančią skaitmeniniam fotoaparatui. Šis didžiausią raišką iš visų “Nokia” telefonų turintis prietaisas užtikrins fotografijų kokybę ir esant geram apšvietimui, ir prieblandoje. “Vartotojai šiandien nori telefonų su fotokameromis, kurios puikiai fiksuotų kadrus nepriklausomai nuo apšvietimo”, – sakė “Nokia Nseries” vadovas Juha-Pekka Sipponen. – “”Nokia N86 8 MP” modelyje esanti optika prilygsta diegiamoms į aukštos kokybės skaitmeninius fotoaparatus. Nesvarbu, ar dalyvaujate bulių lenktynėse Pamplonoje, ar fotografuojate Sidnėjaus panoramos grožį, su “Nokia N86 8 MP” padarytos nuotraukos bus ypatingai aiškios ir ryškios. Be to, telefonas visas nuotraukas sužymi geografiškai ir paruošia jas patalpinimui į portalus “Ovi Share” ar “Flickr”. Valdymo paprastumu “Nokia N86 8 MP” patiks pradedančiam fotografui, o nuotraukų kokybė padarys įspūdį net patyrusiam. Telefonas turi plačiakampį “Carl Zeiss Tessar” objektyvą, skirtą panoraminėms nuotraukoms, greitai sureaguoja į fotografavimo mygtuko paspaudimą ir leidžia reguliuoti diafragmą. Spartus mechaninis užraktas užtikrina, kad nuotraukose vaizdas neišsilietų, o dviguba LED kameros blykstė yra pakankamai stipri aukštos kokybės fotografijai ar vaizdo įrašui užfiksuoti. “Skaitmeninių nuotraukų kokybė priklauso ne tik nuo megapikselių kiekio, bet ir nuo kitų optikos kokybinių savybių.

| |

Naujuose “Nokia” telefonuose ir sprendimuose – suasmenintas internetas

Pasauliniame mobiliųjų technologijų kongrese “GSM World” mobiliųjų telefonų rinkos lyderė “Nokia” pristatė “Ovi Store” – pirmąją internetinę mobiliojo turinio ir programų parduotuvę, siūlančią suasmenintą turinį pagal vartotojo socialinius ryšius ir buvimo vietą. Kongrese kompanija taip pat pristatė keturis naujus telefonus – verslui skirtus “Nokia E75” ir “Nokia E55”, kuriuose įdiegti pažangiausi el. pašto telefone sprendimai, taip pat – navigacinės telefonų serijos naujoką “Nokia 6710 Navigator” bei klasikinį “Nokia 6720 classic”. “Šiandien pristatomi nauji telefonai ir sprendimai leis žmonėms suasmeninti savo prietaisus per funkcionalias mobiliąsias programas, patobulintas navigacijos galimybes ir vienu klavišo paspaudimu pasiekiamu el. paštu”, – sakė “Nokia” kompanijos prezidentas ir vykdantysis direktorius Olli-Pekka Kallasvuo. “Mes tikime, kad siūlydami suasmenintą interneto turinį kuriame inovacijų ir interneto paslaugų etaloną”. Elektroninė mobiliųjų programų parduotuvė “Ovi Store” vartotojams bus pasiekiama jau gegužės mėnesį. Iš jos bus galima parsisiųsti ir įsidiegti į telefonus įvairias programas, su kuriomis jų funkcionalumas atitiktų unikalius asmeninius poreikius. “Ovi Store” parduotuvėje mobilusis turinys ir programos vartotojams bus siūlomos atsižvelgiant į jų socialinę vietą, nustatomą ir pagal fizinę buvimo vietą, ir pagal socialinius ryšius, į kuriuos asmuo yra įsitraukęs.

| |

Naujas “Sony Ericsson” W995 “Walkman” siūlo plačias vaizdo galimybes

“Sony Ericsson” pristatė naujausią “Walkman” serijos narį –”Walkman” W995 telefoną, kuris greta muzikos siūlo ir turtingas fotografijos bei vaizdo pramogų galimybes. Ryškus 2,6 colio (6,6 cm) įstrižainės W995 “Walkman” ekranas ir integruotos technologijos pritaikytos šiuo telefonu žiūrėti įvairią filmuotą medžiagą – nuo “YouTube” filmukų, kuriais mėgautis leidžia spartus “Wi-Fi”, HSPA ryšys, iki TV serialų, naujienų ar populiariausių filmų. Šiame telefone pirmą kartą pateikiama “Media Go” programa, kuri supaprastina pramoginio turinio perkėlimą, tvarkymą bei atkūrimą. Ši unikali “Sony” programa padeda perkelti visas nuotraukas, filmukus bei muzikos įrašus tarp kompiuterio ir telefono. “Turint “Media Go” programą galima daugiau nesirūpinti dėl įrašų formatų, vaizdo raiškos ir kadrų per sekundę skaičiaus, – sakė Alexandre Cardon, “Sony Ericsson” pasaulinės produktų rinkodaros vadybininkas. – Ši programa užtikrina, kad filmo kokybė, perkelus jį iš kompiuterio, telefone nesuprastės. Su “Media Go” vaizdas telefono ekrane bus toks pat puikus kaip ir kompiuterio”. Telefone taip pat integruotas 8,1 mln. taškų raiškos fotoaparatas, funkcionalus “Walkman” muzikos grotuvas su visomis jo funkcijomis. “W995 “Walkman” telefonas sugretina pačias geriausias muzikinių telefonų savybes, papildydamas jas geriausiomis savo klasėje vaizdo bei dalijimosi pramoginiu turiniu galimybėmis ir siūlo pilniausią komunikacijos pramogų paketą”, – pridūrė A.Cardon.

| |

“Nokia” plečia muzikinių telefonų seriją pristatydama “Nokia 5630 XpressMusic”

Pasaulinė mobiliųjų telefonų lyderė “Nokia” pristatė naują muzikinį telefoną “Nokia 5630 XpressMusic”. Itin plono korpuso modelis išsiskiria muzikos valdymo ir garso kokybe, taip pat turi specialias mobiliųjų pramogų ir dalinimosi turiniu – nuotraukomis, vaizdo įrašais ir kt. – funkcijas. Kaip ir daugumoje ankstesnių “XpressMusic” telefonų serijos modelių, “Nokia 5630 XpressMusic” korpuso šone įdiegti muzikos valdymo klavišai. Surasti ir paleisti dainą galima ne tik šiais klavišais, bet ir balso komandomis – ištarus atlikėjo ar dainos pavadinimą, telefonas suranda įrašą atmintinėje ir įjungia grotuvą (“Say and Play” funkcija). “Nokia 5630 XpressMusic” komplektuojamas su 4 GB talpos atminties kortele (išplečiama iki 16 GB), kurioje telpa iki 3 tūkst. įrašų. Telefonas taip pat atpažįsta visus pagrindinius skaitmeninius muzikos formatus, prie jo galima prijungti ausines per standartinę 3,5 mm AV jungtį. Naujajame modelyje įdiegta keletas esminių savybių, kuriomis išsiskyrė lietimu valdomas “Nokia 5800 XpressMusic” muzikinis telefonas, ką tik pasirodęs prekyboje Lietuvoje. Naujojo modelio darbalaukyje įdiegta “kontaktų juosta”, kuri leidžia įtraukti net 20 asmenų, su kuriais dažniausiai tenka bendrauti, ir matyti visą bendravimo istoriją – nuo skambučių laikų ir SMS žinučių iki persiųstų nuotraukų ir el. laiškų. Darbalaukio apačioje yra tiesioginių nuorodų juosta, kurioje sudėtos pagrindinės pramoginės programos – pasirinkus ikoną galima greitai paleisti muzikos įrašų grotuvą.

|

Naujos “Intel” “NOR flash” atmintinės didins mobiliųjų telefonų populiarumą

Pasaulinis IT inovacijų taikymo lyderis “Intel” šią savaitę pristatė “NOR flash” tipo atmintines, skirtas vis labiau pasaulyje populiarėjantiems nebrangiems mobiliesiems telefonams. Pirmieji šiam rinkos segmentui skirti “Intel” produktai yra pritaikyti vieno lusto telefonams. Didieji telefonų gamintojai aparatus su naujosiomis atmintinėmis pristatys jau už poros mėnesių. Naujieji lustai buvo sukurti išaugus nebrangių mobiliųjų telefonų paklausai. GSM ryšio operatorių asociacijos “GSM Association” duomenimis, mobiliuoju ryšiu pasaulyje naudojasi vos 20 procentų žmonių ir didžiajai daliai jis yra neprieinamas daugiausia dėl mobiliojo telefono aparato kainos. “NOR flash” tipo atmintinių rinkos lyderis “Intel” sieks įsitvirtinti ir nebrangių mobiliųjų telefonų rinkos segmente”, – sakė “Intel” Atmintinių produktų grupės viceprezidentas ir generalinis direktorius Darinas Bilerbekas (Darin Billerbeck). Pasak jo, šiuo metu “Intel” telefonų gamintojams siūlo 32 – 256 megabaitų talpos atmintines nebrangiems telefono aparatams, o sudėtingesniems aparatams ar daugiafunkciniams įrenginiams – iki 1 gigabaito talpos atmintines.

| |

“Samsung Ultra Edition” serijoje – ploniausi pasaulyje mobilieji telefonai

Parodoje “CommunicAsia 2006” mobiliųjų įrenginių gamintojas “Samsung Electronics” pristato ploniausių pasaulyje mobiliųjų telefonų liniją “Ultra Edition”. Šioje serijoje demonstruojami 6.9 mm storio “Samsung X820”, 19.9 mm storio telefonas slankiuoju korpusu “Samsung D900”, pirmą kartą pristatomas atverčiamas telefonas “Samsung D830”, kurio storis 9.9 mm. Pasak gamintojų, ši serija ne tik atskleidžia “Samsung” mobiliųjų įrenginių ateitis viziją, bet ir pakylėja mobiliuosius telekomunikacijos įrenginius į naują lygmenį. “Žmonių prigimtyje slypi poreikis bendrauti, kurdami ergonomiško dizaino telefonus siekiame, jog telefonas ir vartotojas taptų neatskiriami. “Samsung” mobilieji telefonai peržengia telefonų plonumo ribas, įkūnydami komforto, paprastumo ir lengvai vartotojui paklūstančių technologijų derinį. Tikime, jog naujieji telefonai taps neatskiriami kasdieniai palydovai”, – sako “Samsung” telekomunikacijų verslo prezidentas Kitae Lee. Nuolat papildoma “Samsung” “Ultra Edition” telefonų linija yra agresyvios kompanijos plėtros strategijos dalis, kuria siekiama užimti lyderio pozicijas mobiliųjų įrenginių gamintojų rinkoje. Be to, tai rodo jautrią kompanijos reakciją į vartotojų poreikius – jiems pristatomi vis plonesni, mažesni ir patogesni įrenginiai be jokių kompromisų ir nuolaidų kokybei ir funkcionalumui.

| |

“Tele2” SIM korteles pametusiems verslo klientams naująją nemokamai atsiųs greituoju paštu

Telekomunikacijų bendrovė “Tele2”, pirmoji ir vienintelė Lietuvoje, savo verslo klientams, pametusiems ar kitaip netekusiems savo SIM kortelės, naująją nuo šiol nemokamai atsiųs greituoju paštu, tiesiai į darbo vietą. Pamesti ar kitaip netekti SIM kortelės bent kartą yra tekę daugeliui mobiliojo ryšio vartotojų, ir tai visuomet sukelia papildomų rūpesčių. Nuo šiol “Tele2” verslo klientai, prieš tai pranešę apie vagystę ar pamestą kortelę ir taip užblokavę savo numerį, naują kortelę gali užsisakyti paskambinę trumpuoju numeriu 1575 arba 8 684 00212 ir gauti ją neišeidami iš savo biuro. Naują SIM kortelę vartotojas gauna kitą darbo dieną po kortelės užsakymo, prieš tai asmeniškai suderinus pristatymo laiką. Užsakymą atlikti gali tik pats kortelės savininkas, todėl ši operacija yra visiškai saugi. Kortelės užsakymas į darbo vietą yra ypač naudingas užimtiems žmonėms. Ši paslauga svarbi ne tik toliau nuo miesto ar prekybos centro įsikūrusioms įmonėms. Darbuotojams tiesiog patogiau, kai nereikia specialiai dėl naujos SIM kortelės važiuoti iki artimiausios prekybos vietos.

Jie klausosi tavo telefoninių pokalbių?
|

Jie klausosi tavo telefoninių pokalbių?

Pastaruoju metu mobilaus ryšio pokalbių pasiklausymas peraugo į tikrą pramonės šaką. Beveik visose šalyse žvalgybos agentūros, įvairios privačios firmos ar net privatūs asmenys reguliariai stengiasi pasiklausyti telefoninių pokalbių ir gali užvaldyti svarbią politinę, karinę ar ekonominę informaciją. Visuose mobilaus ryšio tinkluose egzistuoja galimybė pasiklausyti telefoninius pokalbius. Telefoninių pokalbių pasiklausymas taip paplito, tapo nekontroliuojamas ir nesudėtingas, jog negalite būti tikras dėl savo pokalbių konfidencialumo. Įranga mobilių telefonų pasiklausymui taip atpigo, jog pradėta naudoti sprendžiant net menkus ekonominius konfliktus. Taigi pokalbių šifravimas yra protingas šios problemos sprendimo būdas. Tačiau pokalbių slaptumo užtikrinimas, naudojant nors ir sudėtingą bei pasitikėjimo vertą šifravimą, yra gana sunkus uždavinys. “Patentuoti” ar “slapti” įvairaus sudėtingumo algoritmai, informacijos šifravimas yra įprasti telekomunikacijoje, tačiau jie neatsilaiko prieš modernius kompiuterius. Šis trūkumas yra slepiamas įvairiais reklaminiais triukais, siūlymais pasitikėti “algoritmų slaptumu” ar vyriausybiniais įstatymais bei nutarimais, paruoštais tų pačių žvalgybinių įstaigų, kurios yra įtariamos telefoninių pokalbių pasiklausymu.

|

GSM

GSM (Global System for Mobile Communications) standartai apibrėžia mobiliojo ryšio sistemos struktūrą, užtikrinančią kokybišką ir saugų pokalbių, duomenų ir faksimilių perdavimą bei gausybę papildomų paslaugų, kurios tapo įmanomos tik pritaikius skaitmeninio ryšio technologijas. GSM abonentai turi šių papildomų privalumų prieš analoginių korinio ryšio sistemų abonentus: – Aukštas transliavimo dažnis ir skaitmeninis signalo perdavimas užtikrina labai gerą pokalbio kokybę. Abonentai pašnekovo balsą girdi be trukdymų, kurių pasitaiko kitose mobiliojo ryšio sistemose. – Perduodamo ir priimamo signalo slaptumas. Pokalbiai įprastais būdais negali būti slaptai klausomi, kadangi GSM ryšio signalas yra papildomai užkoduojamas. Visą GSM ryšio sistemą galima suskaidyti į 5 pagrindinius elementus: – mobiliosios stotys (telefono aparatai); – bazinės stotys; – komutacijos centras; – duomenų bazė; – operacijų ir aptarnavimo centras.