„Vienkartinės“ meilės taisyklės
|

„Vienkartinės“ meilės taisyklės

Daugelyje interneto pažinčių tinklalapių gausu skelbimų apie seksą be įsipareigojimų. Dažniausiai rašo vyrai. Tačiau pastaruoju metu atsiranda ir merginų anketų, kuriose minimas „seksas be įsipareigojimų“. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje įkurtas tinklalapis, kuriame galima susirasti „vienkartinį“ partnerį. Nuo pat pirmos dienos portalą atakavo laisvosios meilės mėgėjai. Didžiąją dalį lankytojų sudarė moterys. Tikriausiai nebesitikėdamos rasti „savo svajonių vyrą“, jos vis dažniau ieško sveiko patino, galinčio paįvairinti pilkus namų šeimininkių ar verslininkių šiokiadienius. Pačiam procesui skiriama nevienodai laiko – naktis, pora valandų prieš grįžtant vyrui, pietų pertrauka… Viena lankytoja, kalbėdama apie tokiam egzotiškam nuotykiui paskatinusias priežastis, sakė, kad vyras jai seniai nusibodo, seksas su juo nebeteikia malonumo ir virto nuobodžia pareiga. „Visada svajojau atsidurti lovoje su tvirtu juodaodžiu vaikinu, kuris mane paimtų jėga. Todėl ir pasiskelbiau tinklalapyje. Išsamiai aprašiau, kaip jis turi atrodyti – aukštas, tamsiaodis, atletiškai sudėtas, temperamentingas vaikinas su gera potencija ir peniu.“ „Baltajai moteriai sudėtinga susipažinti su tamsiaodžiu vaikinu, – sakė ji. – O internetas suteikia unikalią galimybę rasti tinkamą partnerį. Seksas su juo buvo puikus. Gal todėl, kad žinojau, jog daugiau niekada nebesusitiksime. Nesigėdijau ir leidau sau viską.

Sveikos meilės taisyklės
|

Sveikos meilės taisyklės

Amerikiečių psichologė Treisi Kebot, laikoma termino “sveika meilė” autore, savo darbuose nurodė principus, kurių laikantis galima sukurti tokius santykius, kurie daro žmones laimingus. Tai daug geriau, nei dėl meilės netekti ramybės, apetito ir net susirgti nemiga. Tai, beje, beveik visuomet yra meilės krizės palydovai. Kai du žmonės užmezga santykius, jų abiejų gyvenimas turi tapti geresnis, nei buvo prieš tai. Jei kažkuriam iš jų dėl partnerio elgesio ar mąstymo būdo bei įpročių, gyventi tapo sudėtingiau, geriau tokius santykius nutraukti, nei tęsti. Anksčiau ar vėliau juos ištiks krizė, o išsiskyrimas gali būti ne tik dar sunkesnis, bet ir skaudesnis. Meilės neįmanoma nupirkti. Jei kuris nors tai daro dovanomis ar padidintu dėmesiu, paslaugumu, tegu nesitiki, kad to pakaks, juolab atsipirks. Labai dažna situacija, kai vyras palieka žmoną, kurios elgesys yra tarsi be priekaištų. Ji rūpinasi viskuo iki smulkmenų, pamiršusi, kad pati turi poreikių ir darosi vis labiau nelaiminga. Būna, kad vyras klusniai pildo visus žmonos pageidavimus, o ji palieka jį dėl kur kas mažiau atidaus vyriškio. Dėkingumas nėra tai, kas gali priversti žmogų ilgai būti šalia. Pavydas yra viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių numiršta meilė. Reikia vengti jį išprovokuoti, nes tai yra žaidimas su ugnimi.

Išminties perlai: gyvenimo kartu taisyklės
|

Išminties perlai: gyvenimo kartu taisyklės

Būdami jauni apie santykius galvojame vienaip, prabėgus kelioms dešimtims, gyvenimo patirtis suformuoja visai kitą nuomonę. Kuri teisingesnė? Tikiu, kad apie tarpusavio santykius geriausiai gali pasakyti ne vieną dešimtį kartu išgyvenę žmonės. Remdamasi šia savo nuostata, nusprendžiau paklausinėti porų, kurie kartu jau ne vienerius metus, kurie drauge matė ir gražaus, ir sudėtingo gyvenimo, kurių kelyje buvo ašarų, džiaugsmo, išsiskyrimų ir sugrįžimų… Tai žmonės, kurie tiksliai galėjo atsakyti, kaip turime gyventi, kad liktumėme kartu. Jų patarimai mums, kurie tik pradedame pažinti savo antrąsias puses, džiaugsmingas akimirkas ir neapykantos minutes. Gintaras ir Agnė (kartu jau 12 metų). Kartais dėl tam tikrų poelgių imi savo partneriu bodėtis, netgi neapkęsti. Tokiais momentais negatyvias mintis keiskite pozityviomis. Galvokite apie tai, kuo jus partneris ar partnerė žavi, kodėl pasirinkote būtent jį, kokie jo/jos bruožai sužavėjo ir tebežavi. Prisiminkite kartu praleistą laiką, kurios valandos jums neišblės iš atminties iki gyvenimo pabaigos. Kokias savybes turi jūsų partneris, kurių neturėdamas kitas žmogus negalėtų būti jūsų gyvenimo palydovu? Štai už tai jus ir mylite, už tuos bruožus, kurie pas kitus nematomi… Niekada nesulaužykite pasitikėjimo. Jausmas, kuris niekada nedings iš partnerio atminties, bus lyg nuodas medaus taurėje. Kad ir kaip jus trauktų padaryti kažką, dėl ko įskaudintumėte draugą ar draugę – atsispirkite.

Meilė pagal taisykles
|

Meilė pagal taisykles

Turbūt nerasime žmogaus, kuris nenorėtų mylėti ir būti mylimu, tačiau neretai beveik visą gyvenimą praieškoję savosios meilės jos taip ir nesurandame. Tuo tarpu kai kurie psichologai teigia, jog norint susirasti antrąją pusę ir ją išsaugoti, reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Nepainiokite meilės ir sekso santykių pradžioje – seksas ir aistra dažnai klaidingai laikomi meile. Rūpinkitės savo sveikata ir tikrinkitės ją profilaktiškai, laikykitės asmens higienos – puiki savijauta tarpusavio santykių sėkmės laidas. Suvokite, ko norite iš tarpusavio santykių ir apie tai atvirai kalbėkitės su partneriu – be sąžiningumo artumas neįmanomas, o kai nebelieka artumo, partneriai tampa nebeįdomūs vieni kitiems. Nesitaikstykite su partnerio trūkumais: jei jums kas nors nepatinka, atvirai sakykite ir tegul partneris paaiškina, kodėl taip elgiasi – tik tuomet galėsite susitarti. Neatidėliokite iškilusių problemų sprendimo – jas spręskite tuojau pat, nes susikaupusios užgrius visu svoriu ir sunaikins jūsų santykius. Nepamirškite sekso – tai vienas svarbiausių tarpusavio santykių momentų, be to, intymumo akimirkomis išsakyti žodžiai ir mintys sukuria artumo pojūtį. Dalinkitės ateities planais, kurkite juos – nemanykite, kad vestuvės tai susitarimas, kurio dėka visą likusį gyvenimą galėsite praleisti kartu. Gerbkite save – jei save gerbsite ir mylėsite, jūsų antrajai pusei taip pat bus lengviau mylėti jus.

7 amžinos meilės taisyklės
|

7 amžinos meilės taisyklės

Kiekvienas svajojame apie didelę ir gražią meilę. Tačiau kai meilė ateina, dažnai nemokame jos išsaugoti. Vokietijos psichoterapeutas, profesorius Dirkas Revenstorfas jau daug metų tyrinėja problemas, su kuriomis susiduria sutuoktiniai. Mokslininkas mano, kad meilės negalima suvaldyti tik jos pirmojoje fazėje, vadinamoje įsimylėjimu. Tačiau vėliau, atsižvelgus į septynis paprastus patarimus, galima ilgam išsaugoti gražius jausmus. 1. Būkite savimi. Nereikia nutylėti savo poreikius ir nuomonę vien dėl to, kad bijote sugriauti santykių harmoniją. Atminkite, kad net artimiausi žmonės skiriasi vienas nuo kito. Būkite savimi, tačiau taip pat gerbkite ir savo antrosios pusės interesus. 2. Leiskite mylimajam būti savimi. Kai kurie žmonės metų metus siekia pakeisti savo partnerį, padaryti jį geresniu, pritaikyti savo standartams. Negana to, jie neprisiima jokios atsakomybės ir apsimeta niekuo dėtais. Pabandykite pakeisti šią ydingą strategiją. 3. Nebijokite barnių, tačiau ribokite jų intensyvumą. Jei nuolat laikysite pyktį ir nepasitenkinimą mylimuoju, viskas gali baigtis blogai. Kai jūsų kantrybė baigsis, tikriausiai kils didžiulis skandalas. Geriau santykius aiškintis dažniau, bet ne taip intensyviai. Įsivaizduojamo šeimos santykių barometro rodyklė neturėtų pasiekti skalės „audra”, geriau apsiriboti „lengvu debesuotumu”. Prieš pradėdami pokalbį susitarkite, kad jis truks ne ilgiau kaip 5 minutes, o po to pasistenkite pabūti vienas su savimi bent 45 minutes.