| | |

2011 metų internetinių tinklapių dizaino tendencijos

Senai praėjo tos dienos, kai „Flash” tinklapiai valdė internetą ir buvo tinklapio dizaino pasididžiavimas. Bet taip Flash – tai lankstus įrankis, kuris gali suteikti jūsų tinklapiui tikrai gerų funkcijų. Tačiau nevertėtų pamiršti, kad jis taip pat padidina tinklapio užsikrovimo laiką, o šiandienos interneto vartotojas nebeturi tiek kantrybės, kiek turėjo anksčiau. Jūs turite maždaug dvi sekundes sužavėtį internautą, nes kitaip jis tiesiog keliaus toliau. Taip pat „flash” animacija nepasileidžia ant daugelio mobiliųjų telefonų, o žmonės nori, kad tinklapis be jokių sunkumų užsikrautų jų mobiliajame telefone ar tabletuose. Šiandiena, jeigu jūsų blogas neturi integracijos su socialiniais tinklapiais tokiais kaip „Facebook” ar „Twitter” – jūs tikrai prarandate didelę dalį internetinio srauto. Paprastas „Facebook” „patinka” mygtukas gali padaryti tikrai didelių pokyčių jūsų tinklapio lankomumui. Šiandieninis interneto vartotojas nori būti visuomenės dalimi. Jie nori žinoti, ką aplinkiniai mano apie tavo tinklapį / siūlomus produktus / straipsnius ir t.t. Ar jūsų tinklapis pasiekiamas per mobilųjį telefoną? Jeigu taip, ar tinklapis veikia optimaliai? 2010 metai – tai metai kai mobilieji telefonai tapo pigesniais bei paprastesniais naudotis. Mes tik galime įsivaizduoti kaip ši tendencija tęsis ir 2011 metais. Žmonės vis toliau daugiau ir daugiau norės naudotis internetu per įvairiausius prietaisus. Jeigu jūs dar negalvojate apie prisitaikymą prie mobiliojo interneto, vertėtų susimąstyti, nes jūsų konkurentai paprasčiausiai išsiverš į priekį vien dėl to, kad jų tinklapis yra prieinamas mobiliuoju internetu.

| | |

Web dizaino tendencijos 2011 m., apžvalga – I dalis

Žodis apibūdinantis web dizaina 2011 metais būtų lankstumas. Dabar žmonės naršydami internetą sėdi ne vien prie stalinio kompiuterio ekrano, o prieina prie jo per įvairius prietaisus: išmaniuosius telefonus, nešiojamuosius kompiuterius, planšetinius kompiuterius. Modernūs web dizineriai kurdami internetinius puslapius 2011-aisiais turi į tai atsižvelgti. 2011 metų dizainas švarus, elegantiškas ir detaliai modernus su nedideliais naujovių prisilietimais kurie įneša organiškumo bei judesio net į paprasčiausius dizainus. Ir nors grožis bei kokybiškas dizainas yra svarbūs bet kuriam svetainės dizainui, 2011-ieji siejasi su funkcionalumu. Naršyklės nori tokiu internetinių svetainių, kurios lengvai valdomos ir atspindi realaus pasaulio potyrius. Jos nori prisijungti į mėgiamiausius puslapius per socialinius tinklus bei realius žmonių veiksmus. Jūsų web dizianas gali būti probloškiantis kitiems dizianeriams, tačiau jeigu jis nepatrauks auditorijos dėmesio, tai nebus efektyvus dizainas. Sumanūs dizainai su integruotomis harmoningomis spalvų schemomis, intuytiviais išdėstymais bei prieinamumu ir funcionalumu sukuria dizianus, kurie puikiai pritampa 2011. Jeigu jūsų žinut yra aiški, jums nereikia stengtis prisišaukti auditorijos dėmesio. Tačiau paprastas nereiškia nuobodūs: paprasta spalvų paletė gali turėti vienos ar dviejų kontrastuojančių splavų atspalvius, o ne tik html stiliaus juoda ant balto.

| | |

Seagate pristatė nešiojamiesiems skirtą USB 3.0 pakuotę

Jūs veikiausiai vis dar neturite pagrindinės plokštės bet kuriame iš jūsų kompiuterių, kuri turėtų „įgimtą” USB 3.0 kontrolerį, tačiau jei jau dabar norite naudotis naujausios kartos sąsaja, Seagate turi ką pasiūlyti. Kompanija CES parodoje anonsavo pirmąjį savo USB 3.0 išorinį kaupiklį, kuris siūlomas kartu su „viskas viename” pakuote nešiojamiesiems kompiuteriams. Pakuotę sudaro Seagate BlackArmor PS110 USB 3.0 kaupiklis ir pridedama USB 3.0 kontrolerio kortelė. Ši su nešiojamuoju bendrauja PC Card lizdo pagalba, kuri yra įtaisyta daugelyje šių dienų nešiojamųjų kompiuterių. Pats Seagate BlackArmor PS110 USB 3.0 kietasis diskas yra vos 2.5 colio dydžio ir geba talpinti iki 500GB informacijos, o jo viduje esantis diskas sukasi iki 7200 apsisukimų per minutę greičiu. Tiesa, išoriniam kaupikliu neužteks tik per kortelę tiekiamos elektros, tad juo norint naudotis prireiks dar vienos, tiesa įprastos USB 2.0 jungties, kuri tieks papildomą energiją įrenginiui. Kaip ir Western Digital atveju, kompanija žada iki trijų kartų didesnę spartą nei USB 2.0 atveju. Apžvalgininkai jau kiek ankščiau pastebėjo, kad tai yra nemažas spartos prieaugis, tačiau tai vis dar net iki penkių kartų lėčiau, nei galima riba, kuri siekia 5Gbps. Mes manome, kad didesnės spartos išgauti nepavyksta dėl naudojamų adapterių, nes pagrindinės plokštės su jau įdiegtomis USB 3.0 jungtimis vis dar nėra plačiai paplitusios. Tikėtina, jog iki metų galo pasirodys ir spartesnių išorinių kaupiklių.

| | |

Naujos kartos USB 3.0 jungties sparta sieks 5 gigabitus per sekundę

„Intel” kartu su kitais rinkos lyderiais kurs naują USB jungtį, kurios duomenų perdavimo greitis sieks 5 gigabitus per sekundę ir bus 10 kartų didesnis už spartą šiandien naudojamoje USB jungtyje. Naujovei sukurti „Intel” kartu su kitomis kompanijomis įkūrė „USB 3.0″ palaikymo grupę, kurią sudaro tokios kompanijos kaip HP, NEC, „NXP Semiconductors” ir „Texas Instruments”. Vis labiau populiarėjant skaitmeniniam turiniui, o jo apimtims siekiant per 25 gigabaitus, naujoji technologija bus skirta didelės duomenų spartos reikalaujančioms programoms kompiuteriuose, vartotojų ir mobiliojo segmentų įrenginiuose. „USB 3.0″ (angl. „Universal serial bus”) jungtis pasižymės universalumu ir bus lygiai taip pat suderinama bei paprasta naudoti kaip ir buvusios kartos USB technologijos. Siekiant 5 gigabitų per sekundę srauto, technologija bus paremta ta pačia laidine USB architektūra. Be to, „USB 3.0″ standartas bus pritaikytas žemesnei įtampai ir didesniam protokolo efektyvumui. „USB 3.0 – tai dar vienas žingsnis plėtojant populiariausią laidinę kompiuterio jungtį. Skaitmeninė era reikalauja didelės spartos pajėgumų ir jungties patikimumo, leidžiančio kasdien keistis miližiniškos apimties skaitmeniniu turiniu kiekvieną dieną. Naujo standarto USB jungtis patenkins šį poreikį ir, kaip tikisi vartotojai, bus paprasta naudotis”, – teigė „Intel” technologijų strategas ir USB plėtotojų forumo prezidentas Džefas Reivenkraftas (Jeff Ravencraft).

| | |

PQI ruošia atmintines su USB 3.0 palaikymu iki 128Gb talpos

Kompanija Power Quotient International geriau žinoma kaip PQI, pranešė apie planus išleisti USB atmintines Cool Drive su USB 3.0 standarto palaikymu. Modelius su indeksu PQI U368 bus galima įsigyti su 8, 16, 32, 64 ir 128 gigabaitų atminties lustų talpa. Ir kadangi toks duomenų kiekis juda pernelyg lėtai, bendrovė mano, kad atėjo laikas atlikti atsinaujinti ir pereiti prie aukštesnio lygio standarto. Naujos atmintinės bus gaminamos su mėlynos-juodos spalvos korpusu ir, žinoma, bus suderinamos su USB 2.0 standartu. Bendrovė žada, kad duomenų perdavimo sparta šiose atmintinėse bus iki 105 megabaitų per sekundę.

„Intel“ stabdo „USB 3.0“ žygį į rinką
| | |

„Intel“ stabdo „USB 3.0“ žygį į rinką

Bendrovė „Intel” nusprendė atidėti suderinamumo su naująja „USB 3.0″ sąsaja diegimą savo produktuose iki 2011 m., pranešė „EE Times”. Ekspertų manymu, tai kelia pavojų „USB 3.0″ technologijos, kuri, kaip buvo planuojama, masinę rinką turėjo pasiekti 2009 – 2010 m., ateičiai. „Intel” sprendimas dėl „USB 3.0″ diegimo gali prailginti šios sąsajos kelią į masinę rinką dar bent pusantrų metų. Jei „USB 3.0″ valdikliai nebus integruoti į pagrindinę plokštę, kompiuterių gamintojams teks juos pirkti atskirai, o tai pabrangins galutinį produktą, teigia apžvalgininkai. Pasak jų, veikiausiai pirmieji „USB 3.0″ lizdai bus įrengti kai kuriose didelio našumo darbo stotyse ir atskiruose stacionarių kompiuterių modeliuose. Pirminiais duomenimis, „Intel” su „USB 3.0″ suderinamus savo mikroschemų rinkinius turėjo pradėti bandyti 2010 m. Ekspertai mano, kad bendrovės sprendimas neskubėti su „USB 3.0″ gali būti susijęs su sprendimu plėtoti savo sukurtą „Light Peak” technologiją, suteikiančią iki 100 Gb/s teorinę duomenų perdavimo spartą šviesolaidžiu į periferinius įrenginius. „USB 3.0″ maksimali sparta dvigubai mažesnė, nei „Light Peak”. Pirmuosius komercinius „Light Peak” sprendimus tikimasi išvysti 2010 m.

„Intel“ atidėjo USB 3.0 lusto gamybą iki 2012 metų
| | |

„Intel“ atidėjo USB 3.0 lusto gamybą iki 2012 metų

„Intel“ atidėjo USB 3.0 pasisavinimą pristabdant jo motininės plokštės lusto gamybą iki 2012 metų. Beveik universaliai naudojamas USB 2.0 autobusas atsiliko už išorinio-prijungiamo atminties įrenginio, mobiliųjų internetinių prietaisų, skaitmeninių kamerų, už portatyvinės vaizdo kameros bei vaizdo magnetofonų, bei už paprastų daugiagigabaitinių USB lazdelių, nes jis yra per lėtas. USB 3.0 pakėlė USB greitį iki 4.8Gbit/s, bet jiems, nešiojamuose kompiuteriuose bei darbalaukio motininėms plokštėms yra reikalingi lustai, prieš tai, kai bus galima tai plačiai priimti. Prisijunk prie Intel’io arba gal geriau nereikia. USB 3.0 instrukcija buvo pristatyta 2008 metų lapkričio mėnesį ir panašu, kad prireiks dar dviejų metų prieš tai, kai nežymus lustų gamintojas gaus progą sukonstruoti ir pagaminti lustus. Ar visi mano, kad Intel’is čia slepia operacijų klausimą? Ar kompanija bando padaryti taip, kad rinka būtų imlesnė Light Peak’ui, jų naujajai optinei jungčiai? Jeigu taip, tai kodėl tuomet neperkėlus USB 3.0 į kitą kompaniją? Kitoje autobuso pusėje USB 3.0 prietaisų imlumas plečiasi. Iomega pristatė USB 3.0 eGo diskasukius, su 500 GB nešiojamu modeliu ir 1TB bei 2TB darbalaukinius, garbingai už 149.99 ir 229.99 dolerius. Nešiojamas darbas kainuoja 129.99 dolerius.

| | |

HP nauji nešiojamieji kompiuteriai jau naudoja „USB 3.0“ jungtis

Trečiadienį kompanija „Hewlett-Packard” pranešė, jog į savo naujus nešiojamuosius kompiuterius pridėjo „USB 3.0″ jungtis, galinčias pagreitinti duomenų perdavimą tarp kompiuterio ir prietaisų, tokių kaip skaitmeninės kameros ar atminties diskai. Kompanija „HP” į naujausius verslui skirtus nešiojamuosius kompiuterius „EliteBook” pridės tris „USB 3.0″ jungtis, kurias galima panaudoti prijungiant išorinius prietaisus ir periferinius įrenginius. Šie nešiojamieji kompiuteriai apima „EliteBook 8540p” bei „EliteBook 8540w”, kurie bus pademonstruoti Tarptautinėje vartotojų elektronikos parodoje, kuri Las Vegase vyksta sausio 7 – 10 dienomis. „USB 3.0″ standartas yra greitesnis nei šiuo metu paplitusios „USB 2.0″ jungtys. „Kai ši technologija subręs, „USB 3.0″ technologija leis plačiajuosčiam interneto ryšiui perduoti duomenis beveik dešimt kartų greičiau nei naudojant „USB 2.0″, – teigė standartų grupė „USB Implementers Forum”. Papildomos „USB 3.0″ jungtys ypač naudingos nešiojamiesiems kompiuteriams perduodant duomenis į išorinius prietaisus. Maždaug 1 GB dydžio informacija, naudojant „USB 3.0″ atminties diską, gali būti perduodama per 3,3 sek., tuo tarpu naudojant „USB 2.0″ tai trunka 33 sek. Šiais metais kompanija „HP” pristatys ir daugiau nešiojamųjų kompiuterių bei platformų, kuriose naudojamos „USB 3.0″ jungtys.

| | |

Gigabyte pristato naująją USB 3.0 Mini-ITX motininę plokštę

Naujoji Gigabyte GA-H55N-USB3 motininė plokštė skirta vartotojams, kuriems reikia kompiuterio skirto pramogoms galinčio greitai ir kokybiškai apdoroti daugybę skirtingų skaitmeninių vaizdų tipų ir formatų. Plokštė suderinta su Intel H55 ir palaiko naujausius Intel Core i5 ir Core i3 LGA 1156 procesoriais. Dar viena naujovė – Gigabyte On/Off Charge technologija, leidžianti vartotojams įkrauti iPad’us, iPhone’us ir kitus Apple produktus nė neįjungiant kompiuterio. GA-H55N-USB3 motininė plokštė turi du kartaus daugiau vario nei klasikinės motininės plokštės. Tai garantuoja didesnį energijos panaudojimą ir žemesnę procesoriaus temperatūrą. Taip pat motininė plokštė tarsi padaro pagindinės BIOS mikroschemos kopija, kuri labai naudinga tuo atveju, kai BIOS nustoja veikti.

„Intel“ ir toliau prasilenkia su „USB 3.0“
| | |

„Intel“ ir toliau prasilenkia su „USB 3.0“

„Intel” neseniai paskelbė, jog naujieji kompanijos šeštosios kartos sisteminiai lustai nepalaikys „USB 3.0″ jungties. Norint naudotis naująja USB jungtimi, reikės turėti papildoma lustą. Tokia pati naujiena aplankė ir nešiojamųjų kompiuterių rinką. Naujieji šeštos kartos lustai, skirti nešiojamiesiems nepalaikys „USB 3.0″ jungties. Atrodo jog „Intel” lustuose esančios „USB 3.0″ jungties teks palaukti bent iki 2012 metų. Kaip tai atsilieps rinkai – pasakyti labai sunku. Pirmasis variantas yra toks, jog ypatingai sulėtės „USB 3.0″ plitimas. Taip pat tikėtina, jog žmonės nematys tikslo turėti „USB 3.0″ jungtį ir į tai nekreips dėmesio. Na, o galbūt tai puiki proga AMD pardavimams prisivyti „Intel”. Sunku pasakyti kas kam smogs: ar „Intel” – „USB 3.0 jungčiai, ar atvirkščiai. Taip pat „Intel” pranešė, jog su naujaisiais „Huron River” procesoriais kompiuterių akumuliatorius veiks ilgiau. Tai visiškai suprantama, kadangi senieji 32 nm procesoriai turėjo 45 nm integruotą vaizdo plokštę, o naujieji turės 32 nm. Be to, ir naujieji procesoriai turėtų būti šiek tiek efektyvesni.