Feng Shui: praeitis ir ateitis
|

Feng Shui: praeitis ir ateitis

Praeityje Feng Shui buvo prieinama tik Kinijos imperatoriui bei jo šeimai ir valstybės pareigūnams. Paprastiems žmonėms, naudojantiems Feng Shui, grėsė mirties bausme. Šiais laikais tam, kad naudotumėtės Feng Shui patarimais, jums nereikia valdyti žymaus banko, galingos korporacijos ar būti roko žvaigžde. Kinų kalba Feng reiškia vėją, o Shui – vandenį. Feng Shui praktikui šie du elementai taip pat reiškia nematomą gyvybinės energijos jėgą ch’i. Ch’i srovių judėjimo krypčių nustatymas, keitimas, sustiprinimas arba nukreipimas – pagrindinis Feng Shui uždavinys. Užuot nuolat kovoję su gyvenimu ir aplinka, žinokite, kad net nežymios Feng Shui detalės, pritaikytos atitinkamoje vietoje, padės nukreipti tiek asmeninius, tiek karjeros reikalus palankia kryptimi. Tai, kas anksčiau erzino, praras reikšmę. Jūs vis mažiau laiko skirsite veiksmams, kurie neefektyvūs, liausitės plaukę prieš negailestingą gyvenimo srovę ir po truputį vis daugiau laiko skirsite tiems dalykams, kurie jums atneš džiaugsmą ir sėkmę. Feng Shui – ne magiškas, bet natūralus procesas. Teisingai taikomas, jis lėtai, bet užtikrintai suformuos teisingo pasaulio suvokimo jausmą, ir nepasitenkinimą pakeis pasitenkinimas. Donaldas Trampas ir Richardas Bransonas – abu naudojasi Feng Shui specialistų paslaugomis, ir pažiūrėkite, kaip jiems puikiai sekasi. Vertinkite Feng Shui ne kaip prietarus, bet greičiau kaip simbolius. Karlas Jungas įrodė, kad pasąmonę VEIKIA SIMBOLIAI, kurie sąmonei gali atrodyti primityvūs.

Dinas apie Feng shui kiemą paprastai.
|

Dinas apie Feng shui kiemą paprastai.

Feng shui meistras Dinas, sako, kad vis daugiau lietuvių supranta harmoningai sutvarkytos aplinkos reikšmę. Tiesioginę įtaką joje gyvenančiam žmogui darančios aplinkos sutvarkymas nepareikalauja didelių investicijų ar laiko. Svarbiausia yra žinoti ir rasti kiekvienam daiktui skirtąją vietą. Dinas pastebi, jog klientai jau ima rūpintis ne tik gyvenamųjų būstų, bet ir aplink namus esančios teritorijos įrengimu taip, kad ji suteiktų ramybę bei džiaugsmą, o ne dirgintų, ar vargintų. „Yra bendros Feng shui taisyklės, kurias meistras pritaiko individualiai kiekvienam žmogui. Nebūna vienodų žmonių, žemės sklypų ar sodų. Kas tinka vienam, gali visiškai netikti kitam”, – pasakojo Feng shui meistras Dinas. Jo teigimu, kuo mažesnė erdvė, tuo labiau ji yra individualizuojama, pritaikoma konkretiems žmonėms. Artėjant pavasariui, ypač pradedama rūpintis namų sodais. Dino nuomone, jau dabar pats laikas išsiaiškinti, ar teisingose erdvėse sode auga augalai, stovi sūpuoklės, įrengtas dirbtinis šaltinis. „Su norinčiaisiais sutvarkyti aplinką pagal Feng shui, pirmiausia pasikalbu, išsiaiškinu pageidavimus. Harmoniją sukurti galima ir jau esamame sode. Tik kartais tenka kai ką persodinti, kai ko atsisakyti arba įsigyti”, – sakė Feng shui meistras Dinas. Anot jo, apie Feng shui meistrą byloja jo padaryti darbai ir klientų rekomendacijos. Dino teigimu, neretai, įvertinę Feng shui svarbą, žmonės jį kviečiasi priimdami svarbius sprendimus. Pavyzdžiui, tariamasi, ar įmanoma prie namų įrengti baseiną.

Feng shui mieste
|

Feng shui mieste

Garsus kinų geomantijos tyrinėtojas G. Čatlei yra pasakęs: „Feng shui – tai menas suderinti gyvųjų ir mirusiųjų buvimo vietas tam, kad kosmoso kvėpavimo srautai tam tikroje vietovės dalyje maksimaliai harmoningai tarpusavyje derėtų”. Jei gyvųjų namai (simbolis „kūnas”) ir mirusiųjų kapai (simbolis „siela”) deramai nesutvarkyti, kenksmingos jėgos pačiu pavojingiausiu būdu įtakoja gyvuosius – ir atvirkščiai – tinkamai parinkta vieta visapusiškai praturtina buitį, gerina sveikatą bei suteikia džiaugsmo ir ramybės. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti: kokios gi čia jėgos mūsų miestuose, kur namas prie namo, kaimynai iš visų pusių, o iš gamtos likę keli iki viršūnės nugenėti kamienai ir išmindžiota žolė. Didėjant miestams tiek platyn tiek aukštyn, pasislėpę už storų namo ar buto sienų, mes vis mažiau priklausome nuo jėgų, įtakojančių mūsų fizinę, emocinę, dvasinę būseną. Daugelis galvoja, kad tai ir yra jų saugumo garantas. O nelaimes, fizines ar finansines krizes priskiria atsitiktinumams ar netinkamai susiklosčiusioms aplinkybėms. Tačiau tik nedaugelis pastebi, kad vieta, kokiems poreikiams ji bebūtų naudojama, turi didelę ar net lemiamą reikšmę gyvenime. Todėl atkreipkite dėmesį, kad kiekviena vietovė turi tik jai būdingas topografines linijas, apsprendžiančias tam tikrą kuriančių ir griaunančių kosmoso jėgų pasiskirstymą joje. O butų, namų sienos ir gatvės – tai tik tam tikros formos jėgos, dalyvaujančios žemės ir dangaus srautų pasiskirstyme.

Miegamasis. Klausimai ir atsakymai
|

Miegamasis. Klausimai ir atsakymai

Geriausia, kad miegamajame stovėtų ar būtų kuo mažiau baldų. Baldai neturėtų viršyti ten gyvenančių žmonių ūgio. Jei reikalinga spinta – geriau ją daryti susiliejančią su siena ar įleistą į sieną. Visiems labai įdomu ar gali būti veidrodis ar veidrodžiai miegamajame… taip gali su viena sąlyga, jog savo paviršiumi veidrodis nežiūrės į lovą. Grindų danga ar sienų danga gali būti įvairi, jų medžiagiškumas ir spalva priklauso nuo lango vietos, kas matosi per langą ir aišku svarbiausias faktorius tai kiek laiko saulė išbūna miegamajame ir į kurią pasaulio pusę žiūri langai. Tiesa, dar vienas dalykėlis – reiktų vengti stiklinių daiktų: staliukų, vazų ar kitų dekorų. Daiktų sustatymas miegamajame priklauso nuo viso faktorių komplekso ir nėra universalaus sprendimo – yra universalios bazinės taisyklės, kurios paremtos bagua bei u-sin žiniomis. Iš pirmo žvilgsnio tos universalios taisyklės labai paprastos, bet teisingam sprendimui priimti reikalinga nemaža patirtis jas taikant konkrečioms vietoms, įvertinant visas išimtis, kurias vietovė sukuria. Ir sunkiausia bei svarbiausia – pritaikyti Feng shui taip, kad jis tiktų tame name ar bute gyvenančiam žmogui. Tai, kas bus idealu vienai asmenybei – gali kenkti kito charakterio, kitų savybių žmogui. Daugelis populiariųjų knygų autorių tai pamiršta ir bando sukurti taisykles, kurios tinka visiems ir deja, tada jos neneša tikros naudos niekam.

„Feng Shui” miegamajame
|

„Feng Shui” miegamajame

Geras miegas – mūsų sėkmės pagrindas! Miegamajame praleidžiame trečdalį savo gyvenimo. Dauguma čia ne tiktai miega, bet užsiima ir kitais, miegamajame visai netinkamais darbais, o tai kartais būna nemigos priežastis. Neišsimiegoję mes būname pikti, lengvai suerzinami. O geras miegas pagerina nuotaiką, bendrą sveikatos būklę. Tikriausiai ne veltui yra sakoma, kad geras miegas gydo visas ligas. Jeigu ilgesnį laiką jus kamuoja nemiga, jaučiatės pavargę ar neišsimiegoję, visą dieną jaučiatės mieguisti, pagalvokite, ar nereikėtų ką nors pakeisti miegamajame. Geras Feng Shui yra vienas iš būdų, kaip savo miegamajame įnešti harmoniją ir geros energijos srovę. Kadangi yra labai daug specialistų patarimų, kaip naudojant Feng Shui metodą įrengti savo miegamąjį, tačiau mes apibendrinsime tiktai pačius populiariausius specialistų patarimus. Idealiu atveju miegamajam skiriama ta patalpa, kuri yra toliausiai nuo įėjimo, virtuvės ar tualeto. Pasirodo – labai svarbi ir paties kambario forma. Miegamasis turi būti stačiakampio arba kvadrato formos patalpa. Tai jokiu būdu negali būti pereinamas kambarys. Praktika rodo, kad miegamojo durys neturi būti priešais kitų kambarių duris, nes tai, specialistų nuomone, priveda prie nesantarvės ir konfliktų šeimoje dažniausiai be jokios priežasties. Jeigu tokia situacija vis tik susidarė, reikėtų ją išspręsti naudojant bambuko užuolaidas ar kitus, panašius erdvės padalinimo elementus. Didelę reikšmę turi ir lubos.

Feng shui patarimai
|

Feng shui patarimai

Naujametinę naktį pasiekiamas aukščiausias teigiamos energijos laipsnis, todėl reikia padaryti viską, kad įleistumėt šios energijos į savo namus bei racionaliai ją paskleistumėte. Feng shui mene yra daug būdų, kaip į namus pritraukti teigiamos energijos. Tai ne tik ritualas, reikalaujantis subtilumo, bet ir metodika, kreipianti dėmesį į keliaujančių žvaigždžių išsidėstymą, lemiantį neapčiuopiamą pasaulio energijų rezonansą. Tradicinis patarimas prieš Naujuosius metus – pasiruošimą naujų metų atėjimui patariama pradėti nuo generalinės tvarkos namuose. Rekomenduojama atsikratyti sugadintų ir nenaudojamų daiktų. Su šia užduotimi reikėtų susidoroti iki gruodžio 24 dienos. Jei naujais metais norite kopti karjeros laiptais, gauti naujas pareigas ar laipsnį, šiaurės rytų pusėje pastatykite „Drakono vartus”, kurie simbolizuoja „imperatoriškųjų egzaminų” sėkmingą išlaikymą ir leidimą pereiti į naują socialinį bei materialinį gerbūvio lygmenį. Jei kitais metais ruošiatės laikyti egzaminus, stoti į aukštąją mokyklą, tinkamiausias talismanas – krištolinis gaublys. Tą patį šiaurės rytų sektorių namuose reikėtų suaktyvinti jei norit sulaukti sėkmės romantiškuose santykiuose. Tam pagelbės šiaurės rytų kampe Naųjųjų metų naktį patalpinta pora porcelianinių statulėlių, jūsų manymu, simbolizuojančių meilę, arba pora kristalų. Nepersistenkite – naudokite tik vieną laimingą meilę simbolizuojantį daiktą. Eglutę šiemet patariama statyti namo ar kambario pietrytinėje dalyje.

Vakarietiška fantazija po Feng Shui kauke
|

Vakarietiška fantazija po Feng Shui kauke

Rytų civilizacijų kultūros pasiekimais mūsų šalyje imta domėtis jau senokai. Daug rytietiško stiliaus interjero elementų tapo neatsiejama kai kurių lietuvaičių būsto dalimi. Ne vienas iš jų paskuba pasigirti, kad už savo gerbūvį ir sveikatą dėkingas senovės kinų dekoravimo menui Feng Shui. Tačiau tik nedaugelis jų gali didžiuotis būstu, kuris buvo kurtas autentiškojo Feng Shui pagalba. Problema yra ta, kad daugelis tokio pobūdžio patarimų pasiekia mus ne tiesiogiai iš Rytų, bet atkeliauja iš Vakarų. Dažnai teigiama, kad Feng Shui pirmą kartą panaudotas prieš 3000 metų, nors ištiktųjų pilnaverčio autentiškojo Feng Shui gyvavimo dienas galima pradėti skaičiuoti tik nuo VIII amžiaus. Pradžioje dekoravimui kinai naudojo vadinamąjį Kan Yu. Ši sistema apibūdino jėgų esančių tarp dangaus ir žemės ryšį ir buvo paremta tik 5 pirminių elementų bei Yin -Yang principų taikymu. Keletą amžių perdavinėjo mokymą iš kartos į kartą papildydami jį naujais atradimais, empirinių paieškų, statistikos bei eksperimentų dėka. Kiekvienos kartos naujieji atradimai palaipsniui buvo įtraukiami į dekoravimo mokymą, senosios teorijos atnaujinamos. Tang’ų dinastijos valdymo metai (618-907m.) laikomi Kan Yu klestėjimo era. Būtent tuo metu ši sistema imta itin plačiai taikyti. Ypač išpopuliarėjo patobulinta jos forma vadinama San He. Tai seniausioji klasikinio Feng Shui forma. Ši mokykla ypatingai pabrėžė kalnų bei vandens telkinių svarbą gyvenamąjai teritorijia ir pasižymėjo savo grandioziškais užmojais.