Kas galėjo nurungti roko grandus?

Pabandysiu grįžti į auksinį roko amžių. 70-jų pradžia roko muzikoje neatrodė labai patikima ir optimistinė: jauna, bet jau spėjusi paragauti šilto ir šalto, pop-kultūra atrodė pavargusi ir nusivylusi. Jos kerinti šypsena nebuvo tokia patraukli ir miela. “Gėlių vaikų” epochos idealai buvo palaidoti per Rolling Stones koncertą Altamonte, kuomet buvo nužudytas žmogus ir prieš klausytojus buvo panaudotas žiaurus smurtas. Dainos apie meilę ir taiką nepagydė pasaulio. Žodyje “hipis” liko vis mažiau romantikos ir tuomet, vietoj vilčių, atsirado abejingumas…

“Bitlai”, svarbiausias 60-jų simbolis iširo, The Kinks, The Hollies, Mamas & The Papas, The Beach-Boys, The Byrds ir daugelis kitų, pajuto naujų idėjų krizę ir skambėjo kaip jų pačių parodija. Kitos paprasčiausiai “numiro”. I dangų persikėlė Jim Morrison, Janis Joplin, Jimi Hendrix, Brian Jones…

Nueinanti epocha paliko ateinančiai roko kartai turtingiausią muzikinių atspalvių paletę ir šia nuostabia dovana reikėjo protingai pasinaudoti, kas ir buvo padaryta. Dar daugiau: sugriovė kūrybinius barjerus ir atsikratė senų muzikinių schemų. Nauji roko fanatikai padovanojo visam pasauliui tai, ką mes dabar vadiname CLASSIC ROCK. Kaleidoskopinė stilių ir krypčių įvairovė hard-art-soft-kantri-glam-acid-heavy rock suvešėjo 70-jų pradžioje ir pasiekė savo apogėjų, kai Led Zeppelin vedė iš proto daugiatūkstantines koncertų aikšteles, o Ian Anderson, stovėdamas ant vienos kojos, būrė su savo fleita. Nuo pragariškų Tony Iommi rifu tavo kūnu pradėdavo lenktyniauti skruzdės. Nuo pirmųjų Deep Purple akordų tapdavo aišku, jog tokia muzika anksčiau šiame pasaulyje neegzistavo. Tai buvo nuostabiausias periodas roko istorijoje!

Straipsniai 1 reklama

Greit bus penkiolika metų, kai mes su Liudu FM99 buchtelinam apie roką ir praktiškai viskas, kas buvo reikšminga roke, žymiausios komandos, geriausi gabalai, įvairūs topai ir albumai turėjo garbės nuskambėti eteryje.Taigi, paragintas Dzilbaus, pabandysiu pristatyti (gal net kai kuriuos gabalus patalpinti šioje svetainėje) vadinamas “antrojo ešelono” grupes, kurios, dėl promoushino stokos, ar dėl finansinių problemų ar šiaip, dėl per didelės meilės ,,chemijai” nesugebėjo įšokti į roko mainstreem‘ą. Patikėkit, tarp jų buvo tokių perliukų, jog laisvai galėjo nurungti roko grandus.

Prieš kelis metus nutariau panagrinėti grupių Crosby Stills Nash &Young, Byrds ir Eagles genealoginį medį.Tai ką radau, mane apstulbino: tiek gero, negirdėto roko atkasiau (kasinėju iki šios dienos), jog pradžioje negalėjau patikėti! Pradžiai siūlau Internete paieškoti grupių Poco, Sutherland Brothers & Quiver ir McGuinness Flint muzikos. Artimiausiom savaitėm pradėsim klaidžioti po įvairias roko teritorijas. Iki naujų susitikimų.

Views All Time
Views All Time
1551
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

6 + 2 =