Kūrybingumas gali būti ir įnoringas

creative Straipsniai.lt

Tenka išgirsti, kad kūrybingi darbuotojai – tarsi aukso vertės. Mat laki vaizduotė ir gebėjimas regėti net „aklomis“ sąlygomis dažnai padeda išbristi iš balos. Tačiau yra ir kita medalio pusė. Pasirodo, turint itin kūrybingą darbuotoją, reikia būti pasiruošusiems ir sunkumams. Kokiems?

Profesorius Donatas Katkus, Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas ir dirigentas, įsitikinęs, kad  vaizduotė – būtina sėkmingo darbo sąlyga.

„Besidomintis kultūra ir lavinantis savo vaizduotę žmogus gyvena pilnakraujį gyvenimą ir turi galimybę mąstyti plačiau. Toks darbuotojas neįbruka savęs tarp rėmų. Vaizduotė jam padeda regėti netgi dar nerealizuotus dalykus“, – teigia profesorius.

Tačiau, paklaustas, kokie kūrybingo darbuotojo minusai, p. Katkus atrėžia, kad kartu su kūryba keliauja ir išsiblaškymas.

Straipsniai 1 reklama

„Vaizduotė padeda kurti, bet kartais trukdo priimti konkrečius sprendimus. Kūrybingas darbuotojas kiekvieną dieną gali susikurti vis po naują idėją ir tarp jų blaškytis. Taip iki galo nė vienos ir neįgyvendinęs“, –  šypsosi jis.

Pasaulis dar nesubrendęs

Antanas Pipiras, VRS grupės kūrybinio marketingo vadovas, sakosi galintis daug gero ir gražaus apie kūrybingus darbuotojus pasakyti. Tačiau neneigia, kad „vaikščiojantys talentai“ gali sukelti ir sunkumų.

„Itin kūrybingi darbuotojai savo idėjomis kartais aplenkia laiką. Pasaulis ne visada subrendęs jų sumanymams. Tuomet iš tokių minčių realios naudos nėra“, – tikina specialistas.

Garbės reikalas – vėluoti

Jis priduria, kad kūrybingi žmonės dažnai būna linkę į kraštutinumus. Juk kūryba gimsta vienatvėje arba emocijų sūkuryje. Todėl lakia vaizduote pasižymintys darbuotojai neretai yra arba užsisklendę savyje, arba aktyvūs it bendravimo mašinos.

Pasak p. Pipiro, kūrybingi žmonės sunkiai susitaiko su taisyklėmis.

„Jeigu susirinkimas prasideda 9 valandą ryto, itin lakios vaizduotės darbuotojai garbės reikalu laikys pavėluoti. Mat jie kitaip suvokia pasaulį: kartais giliau, kartais tiesiog žvelgia iš kito kampo. Mano esantys unikalūs ir išskirtiniai – todėl tiki, kad taisyklės juos aplenkia“, – patirtimi dalijasi pašnekovas.

Todėl specialistas pataria su tokiu darbuotoju griežtai aptarti laisves ir pareigas. Pavyzdžiui, leisti darbuotojui į susirinkimą atvykti vėliau, tačiau reikalauti, kad darbas būtų atliktas laiku. Svarbu, kad abi pusės laikytųsi susitarimo.

Pastebėti talentus

Ne paslaptis, kad kūryba tarsi susieta su emocijomis.

„Kūrybingų darbuotojų emocijos paprastai pasireiškia tuomet, kai prieštaraujama jų idėjai, minčiai. Jeigu liepi ką nors ištaisyti paprastam darbuotojui, jis be vargo tą ir padarys. O štai kūrybingas žmogus kritiką gali priimti ir kaip asmeninį įžeidimą“, – perspėja p. Pipiras.

Kaip priešnuodis padėtų nuolat „garsiai“ pastebėti darbuotojo talentus.

„Labai svarbu skatinti darbuotoją, nuolat jį motyvuoti. Kūrybingus žmones paprastai labiau motyvuoja ne finansiniai dalykai, o jo talentų pastebėjimas. Kūrybiškumo pripažinimas skatina dar didesnį kūrybiškumą“, – įsitikinęs p. Pipiras.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *