Kas atsitiktų internetui, jei Facebook “nulūžtų”?

Daug kas pastaruoju metu pabrėžia, kad visas internetas kraustosi į Facebook. Ten yra vis daugiau vartotojų, tad kitų tinklalapių kūrėjai pamišę deda į savo svetaines „Like” mygtukus, leidžia jungtis su „Facebook Connect”, rodo, ką mėgsta prisijungusių vartotojų draugai ir t.t. Bet įsivaizduokime, kad vieną gražią dieną Facebook serveriai nulūžta. Kokiai savaitei. Sunkiai tikėtina, bet realiai – kas tada būtų?

Nekalbu apie tai, kad neturėtų ką veikti tie žmonės, kurie ištisas paras praleidžia socialiniuose tinkluose. Jei jie turi priklausomybę, tai yra jų problemos. Bet noriu pabrėžti tai, kad dabar, kai Facebook atidarė API, leidžiančią kitų tinklalapių programuotojams įvairiais būdais integruoti Facebook funkcijas į svetaines, jie puolė tai daryti. Masiškai. O blogiausia tai, kad kai kurios jų pačių tinklalapių funkcijos tapo priklausomos nuo Facebook funkcijų.

Kad ir paprastas pavyzdys – reitingavimas. Tarkime, vietoj buvusio balsavimo už patinkančias dainas tinklalapio kūrėjai nusprendžia pasinaudoti mygtuku „Like”. Juk jis ir integruojamas paprasčiau, ir nereikia rūpintis visokiais patikrinimais ir gaišti laiko programavimui. O pagal to mygtuko paspaudimus vėliau ir sudarinėsime dainų reitingus. Viskas, atrodo gražu, bet taip yra pakol Facebook Like veikia gražiai. O prisiminkime kas įvyko visai neseniai: Facebook “Like” Buttons Breaking Down Dabar jie problemą lyg ir jau išsprendė, tačiau kurį laiką „Like” mygtukai tikrai neveikė. Ir programuotojai nieko negalėjo padaryti – tik laukti, kol Facebook pataisys klaidą.

Šiuo pavyzdžių iš tikrųjų norėjau išsakyti kiek gilesnę mintį. Bala nematė to Facebook, mylit jūs jį ar nekenčiat – čia jūsų reikalas. Tačiau bendrai, triskart pagalvokite, jei norite padaryti kažkokią savo svetainės funkciją priklausomą nuo „trečios šalies” serviso. Ypač jei kalba eina apie jūsų tinklalapio pagrindinę idėją.

Galbūt šios mintys skamba per daug paranoiškai, juk tokios gigantės kaip Facebook tiesiog negali neveikti. Bet pats esu nukentėjęs nuo Google Feedburner tarnybos ir teko grįžti prie senojo RSS srauto. Tad žmonės susimąsto apie tokius pavojus dažniausiai tik tada, kai būna jau per vėlu.

O kaip iš jūsų praktikos, kokiais „trečios šalies” servisais labiausiai pasitikite, kuriant tinklalapį, o nuo kurių teko nukentėti?

Povilas

Views All Time
Views All Time
1136
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

− 1 = 1