Dėl visko kaltas Facebook’as?

Jau keleri metai Facebook yra didžiausias socialinis tinklas, šiuo metu turintis daugiau nei 200 milijonų aktyvių vartotojų. Daugelis jų paviešina nemažai asmeninių faktų apie save: dalinasi nuotraukomis, vaizdo įrašais, pomėgiais, naujienomis. Žmonės labai lengvai pamiršta, kad internetas – vieša erdvė, ir papasakoja per daug.

Jeigu ryt vyktų Facebook teismas, kaltinimai būtų tokie:

1. Skyrybų paskatinimu

Viename iš penkių internetu parašytų pareiškimų skyryboms kaip priežastis nurodyta neišikimybė Facebook tinkle.

2. Priveda paauglius prie savižudybės

Socialiniame tinkle labai lengva užmegzti trumpalaikius santykius. Santykiams pabaigą paaugliai išgyvena labai skausmingai, jaučiasi išduoti ir tai gali pastūmėti į depresiją ar net savižudybę.

3. “Žudo” tradicinius posakius

Žinoma, sunku pasakyti ar Facebook žudo lietuviškus posakius – visa lietuvių kalba labiau kenčia nuo plačiai paplitusios “šveplos” rašybos. Tačiau Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas parodė, kad tik vienas iš dešimties žmonių tebevartoja tokius posakius kaip “Dovanotam arkliui į dantis nežiūrima” (“Don’t look a gift horse in the mouth “), “Blogas darbininkas kaltina įrankius” (“A bad workman blames his tools”) ir “Netekęs galvos” (“Mad as a hatter”).

4. Rachitu sergančių vaikų pagausėjimas

Rachitas atsiranda nuo lėtinio vitamino D trūkumo, kurį sukelia saulės šviesos trūkumas ir prasta mityba. Daug laiko prie kompiuterio praleidžiantys vaikai negauna nei vieno, nei kito.

5. Paverčia ektravertus į intravertus.

Daugiau nei 50% apklaustų suaugusių birtų prisipažino, kad socialiniai tinklai pakeitė jų gyvenimus. Žmonės daug daugiau laiko praleidžia bendraudami internete, nei bendraudami akis į akį. Taip pat tyrimai parodė, kad žmonės mažiau kalba telefonu, rašo mažiau SMS ir elektroninių laiškų, net ir į televizorių spokso mažiau.

6. Sukelia partnerio pavydą.

Kuo daugiau laiko žmogus praleidžia naršydamas socialinius tinklus, tuo labiau juo nepasitiki antroji pusė.

7. Žmonės jaučiasi negražūs

14% moterų nuima žymas nuo savo nuotraukų, beveik 20 milijonų vartotojų kaip pagrindinę profilio nuotrauką vartoja šuns, katės ar animacinio veikėjo atvaizdą.

Sutinku, kad lengva pamiršti, jog puslapis, kuriame randame visus draugus, mėgstamų filmų ir muzikos grupių puslapius, netgi “Maximos” gerbėjų puslapį, nėra tikras gyvenimas. Bet šviečia saulė. Todėl linkiu išeiti į lauką – kad rachitas nepultų

Views All Time
Views All Time
1260
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

21 − 12 =