Brandi aistra

women white dress passion glamour Straipsniai.lt

Gyvenimo tarpsnis nuo 30 iki 40 metų ne veltui vadinamas gašlybės dešimtmečiu. Po trisdešimtojo gimtadienio — pats metas mėgautis gyvenimu, geismais, meile bei jausmais.

Pasitikėjimas ir seksualumas

Į ketvirtą dešimtį įkopusios moterys itin lengvai sujaudinamos. Tai nėra fiziologinė reakcija — greičiau emocinė. Tokio amžiaus dailiosios lyties atstovės dažnai labiau pasitiki savimi: jos mažiau graužiasi dėl išvaizdos, dažniausiai jau būna užmezgusios tvirtus santykius. Jos labiau patenkintos savimi ir žino labiau patenkinančios partnerį. Tačiau šio seksualumo pliūpsnio nereikėtų sieti vien su sustiprėjusia savikliova. Nežymus hormonų pusiausvyros pasikeitimas sužadina moterų seksualinį apetitą: suaktyvėja testosterono gamyba, moteriškųjų hormonų skatinamas santūrumas mąžta, ir ji tampa aktyvesnė, atidesnė savo norams.

Straipsniai 1 reklama

Didysis “O”. Ketvirtojo dešimtmečio sulaukusios moters pagrindiniu seksualiniu tikslu tampa orgazmas. Nuo 20 iki 30 metų ji labiau stengiasi suteikti malonumą vyrui, o pati tenkinasi puotos likučiais. Vėliau jai svarbiausia pasitenkinti pačiai — tai irgi vienas padidėjusio seksualumo požymių. Ji pasitiki savimi, greičiau sujaudinama ir nebijo lovoje diktuoti savo valios. Jei iki šiol jai nepavykdavo pasiekti kelių orgazmų iškart, — greičiausiai tai pavyks būtent šį dešimtmetį.

Savas kūnas — pats gražiausias. Jis myli jūsų kūną, tad kodėl nepatikėjus jo kuždamais mielais žodeliais? Paprastai į ketvirtą dešimtį įkopusios moterys myli save, tačiau pasitaiko ir tokių, kurios vis dar nepatenkintos savo kūnu, tad negali arba nenori patikėti komplimentais. Nemažai ir tokių, kurios nesijaučia vertos malonumo, jei mano neatitinkančios žiniasklaidos brukamų grožio stereotipų. Taip elgtis nereikėtų — tik pakenksite sau.

Piliulių pinklės. Gydytojai mano, jog kontraceptikai slopina seksualumą. Šis neigiamas libido poveikis yra toks lėtas ir laipsniškas, kad netgi ilgai juos vartojančios moterys nieko bloga neįtaria. Įtarimas dėl neigiamo oralinių kontraceptikų poveikio kilo praėjus dešimčiai metų po jų pasirodymo rinkoje: kai kurių moterų lytinis potraukis dingdavo nuo pirmosios kartos piliulių, kuriose buvo itin daug estrogeno.

Maistas įkaitina. Valgant ir mylintis veikia tos pat juslės. Jūsų akys gėrisi kokiu nors gardėsiu, nosis uodžia aromatą, burna junta skonį. Valgymas — labai jausmingas. Mylimojo maitinimas yra itin malonus stimuliavimas, atskleidžiantis jūsų rūpestį jo kūnu. Tad kaipgi sukelti seksualiuosius virpesius? Pirmiausia žinokite, kad tinkama nuotaika — pagrindinė puikaus sekso sąlyga. Galbūt žvakės ir švelni muzika skamba kaip banalybė, tačiau tikrai neverta jų atsisakyti. Ant padėklo elegantiškai patiekite jūros gėrybių ir maitinkite vienas kitą rankomis. O desertui? Labiausiai tiktų braškės su šokolado kremu. Jūros gėrybėse, ypač austrėse, apstu cinko, gebančio pakylėti jus į aukštumas. O šokolade daug feniletilamino, nuo kurio organizmas išskiria panašiai kaip įsimylėjimo svaigulys veikiančią medžiagą.

Išlaisvinkite vaizduotę. Moterų seksualinė vaizduotė pasižymi ypatingu lakumu. Moterys mėgsta sekti sau pasakas. Fantazijos turi didelės reikšmės, mat jos padeda kontroliuoti situaciją, o tai ne visada įmanoma tikrovėje. Moterys linkusios planuoti — tarkim, suartėta jos iniciatyva, tačiau aplinka bei padėtis nepatenkino jų troškimų. Leisdamasi į svajones ji susikuria tokį įvykio vaizdą, kuris ją visiškai patenkintų. Yra dviejų rūšių erotinių fantazijų: vienos yra ilgos išsamios istorijos, padedančios moteriai sužadinti savo jausmus, o kitos — glaustesnės, itin vaizdžios fantazijos, padedančios pasiekti orgazmą. Jei moteris vengia svajoti apie seksą arba jaučia kaltę bei stengiasi riboti fantazijas, — išvės jos seksualumas. Fantazijos yra neatsiejama susijaudinimo dalis — tad galima teigti, jog vienas seksualiausių žmogaus organų yra smegenys.

Pažinkite savo kūną. Pasigirsta nuomonių, jog pagrindinis lengvai orgazmą pasiekiančių moterų ir nežinančių, kas tai yra, skirtumas nieko bendra neturi su jų kompleksais, pasitikėjimu vyrais ar kitokiu psichologiniu požiūriu. Manoma, kad moteris sunkiai pasiekia orgazmą, jei paauglystėje nėra masturbavusis. Visaverčiu seksualiniu gyvenimu besimėgaujančios damos dažniausiai turi ir sveikų masturbacijos įpročių. Nesvarbu, ar turi nuolatinį partnerį, ar yra vienišos, — jos puikiai pažįsta savo kūną, lovoje elgiasi šiek tiek savanaudiškai. Ilgainiui mylėdamos save jos tapo ekspertėmis: žino, kas labiausiai jaudina, kaip lengviausia pasiekti orgazmą. Įdomu, jog dauguma tokių moterų teigė pirminį jaudulį patiriančios matuodamosi parduotuvėse drabužius.

O jei seksas vis dar netobulas? Jūs jau įkopėte į ketvirtąją dešimtį, o saliutų vis dar nesigirdi? Ne visos moterys ekstazę patiria vos tik baigusios trečiąją dešimtį. Kaip jauna mergina įsivaizduoja savo trisdešimtmetį? Pastovus gyvenimo būdas, sutuoktinis, geras darbas ir mažiausiai 2 pypliai. Bet dauguma moterų, sulaukusios trisdešimties, staiga suvokia, jog jų gyvenimas nėra toks, kokį įsivaizdavo, ir ima panikuoti. Jos nepatenkintos savo padėtimi, jų savikliova svyruoja. Negali būti nė kalbos apie seksualinį pasitenkinimą, jei galvoje kirba neramios mintys. Moterys, manančios, jog jos nenusipelno atsipalaiduoti, nes nesukūrė šeimos židinio, niekada nepajus seksualinės pilnatvės.

O kokia būtų didžiausia moterų seksualinė problema? Vangumą seksui pripažino 40 proc. vieno tyrimo apklaustųjų — tai dvigubai daugiau nei prieš 20 metų, nes vis daugiau moterų atsisako kęsti nepasitenkinimą ir ryžtasi kreiptis pagalbos. Moteris kankina ir nesugebėjimas pasiekti orgazmo, vaginizmas (skausmingi makšties traukuliai) bei makšties įeigą prieš sueitį sutraukiantys spazmai.

Motinystė ir seksualinis gyvenimas

57 proc. moterų, po gimdymo prabėgus metams, teigia užsiimančios seksu rečiau nei iki nėštumo. Aistrą atvėsina nuovargis, be to, kai kurios, praėjus keturiems mėnesiams po gimdymo, vis dar patiria fizinį diskomfortą. Geismus gesina ir depresija, motinystė bei priaugti papildomi kilogramai, itin slegiantys moteris. Jos retai partneriams išduoda savo būgštavimus, tad šie jų seksualinį atšalimą linkę suprasti kaip asmeninį atstūmimą. Vis dėlto tyrimai rodo, kad 50 proc. porų seksualinį gyvenimą pradeda po gimdymo praėjus keturiems mėnesiams, 80 proc. — aštuoniems, ir tik nedaugelis — pirmąjį mėnesį. Pirmaisiais mėnesiais kai kurioms moterims seksualiniai geismai itin svarbūs: jos trokšta įsitikinti, ar vis dar yra geidžiamos, nori pamaloninti partnerį. Mūsų seksualumas yra svarbus gyvenimo variklis, o ilgas sekso badas gali bet ką priversti pasijusti nemylimai ar nepatraukliai.

Penkios priežastys pasimylėti

1. Seksas padeda išvengti krūties vėžio. Specialistai tvirtina, kad geriausias būdas užkirsti kelią šiai negaliai — reguliarus krūtų stimuliavimas. Tyrimai rodo, jog tuo metu moters kūne išsiskiria hormonas oksitocinas, sutraukiantis krūties raumenėlius. Pastarieji sutraukia maišelio formos liaukas ir jose susikaupę toksinai pasišalina per spenelius ir kraują. Ištyrus 234 krūties vėžiu sergančias pacientes, nustatyta, jog reguliariai orgazmą patiriančių ligonių būklė buvo kur kas geresnė nei tų, kurios mylėdavosi nereguliariai.

2. Tai malšina skausmą. Sąnarių uždegimu sergančios moterys jaučia mažesnį skausmą, jei nuolat patiria orgazmą. Šiuo metu kai kurios Amerikos akušerės pataria gimdant masturbuotis — taip numalšinamas skausmas.

3. Seksas padeda atsipalaiduoti. Seksualiai aktyvūs žmonės patiria mažesnį stresą, yra ne tokie nervingi ir agresyvūs.

4. Jis ilgina gyvenimą. Tyrimai įrodė, kad reguliariai besimylintys žmonės gyvena ilgiau nei jų vieniši bendraamžiai. Seksualiai aktyvios moterys daugiau pasiekia ir rečiau blogai jaučiasi. Svarbiausia, kad seksualinis pasitenkinimas džiugintų ir nekeltų rūpesčių.

5. Mylintis deginamos kalorijos. Aistringas seksas yra puiki treniruotė — mylėdamosios sudeginame apie 5 kcal per minutę. Dar niekada nebuvo taip smagu lieknėti!

Views All Time
Views All Time
2052
Views Today
Views Today
2

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

7 + 2 =