„Facebook socialinis tinklas atsisako atskleisti, kodėl jis pasirinktinai cenzūruoja politinius lyderius pagal amerikiečių vyriausybės užklausas, po to, kai jis pašalino Čečėnijos lyderio Ramzano Kadyrovo paskyras iš socialinių tinklų, – praneša Olivija Solon The Guardian leidinyje.

Ši aukštųjų technologijų kompanija iš Silikono Slėnio pašalino Ramzano Kadyrovo paskyras iš Instagram ir Facebook socialinių tinklų po to, kai Jungtinės Valstijos pritaikė jam apribojimus atvykti į šalį ir ekonomines sankcijas apkaltinusios žmogaus teisių pažeidimais. Facebook kompanija pareiškė The New York Times laikraščiui, jog ji turėjo „teisinę prievolę“ atjungti jo paskyras iškart po patvirtinimo, jog jas valdo asmuo, įtrauktas į amerikiečių sankcijų sąrašą“.

„Matomai, ši „teisinė prievolė“ neliečia kitų konkrečių žmonių iš amerikiečių sankcijų sąrašų, tame tarpe Venesuelos prezidento Nikolas Maduro, Sirijos prezidento Bašaro Asado ir Gvatemalos kongresmeno Chulio Antonio Chuares’o, – pastebi žurnalistė.. – Kompanija Facebook atsisako paaiškinti, kodėl atitinkamai įstatymams apie amerikietiškas sankcijas ji vienas paskyras pašalino, o kitų ne. Jos spaudos sekretorė pasakė The Guardian leidiniui: „Mes veikiame atitinkamai apribojimams, nustatytiems amerikiečių įstatymų, o jie varijuoja priklausomai nuo aplinkybių.

Mes ir toliau dirbame su atitinkamais vyriausybės organais, kad garantuotume mūsų teisinių prievolių vykdymą ir atrastume galimybes vykdyti įstatymus tokiu būdu, kad pasiektume maksimalią išraiškos laisvę mūsų platformoje ir garantuotume žmonių saugumą“.

„Dabartinis atvejis iššaukė žmogaus teisių grupių nuogąstavimus, kurie nerimauja dėl to, kad amerikiečių užsienio politikos ekonominės sankcijos, Jungtinių Valstijų bus naudojamos cenzūruojant politines mintis“.

Views All Time
Views All Time
132
Views Today
Views Today
1
0 0
Infa.lt
„infa.lt“ – tai alternatyvios informacijos, jau esamai informacinei sistemai ir žengiantis pirmuosius žingsnius portalas, nuosavybės teise priklausantis VšĮ „Infa.lt“, kuriame dar tik formuojasi kolektyvas ir pasirenkamų temų sritis. Portalo tematika- aktuali – populiari – pažintinė informacija bei naujienos iš viso pasaulio. Mūsų siekis yra kaip galima objektyviau nušviesti vykstančių pasaulyje (ir Lietuvoje) įvykių bei procesų priežastis bei jų galimas pasekmes. Todėl tam bus pasitelkta nemažai užsienio autorių rašytos medžiagos, išverstos į lietuvių kalbą. Gali būti, jog dėl resursų stokos mes negalėsime to padaryti taip plačiai, kaip norėtume, tačiau turime tokį tikslą ir jo sieksime.